Žilinská župa minula na zimnú údržbu ciest o milión eur menej, než minulý rok. Boli ste spokojní?


Foto: Žilinská župa minula na zimnú údržbu ciest o milión eur menej, než minulý rok. Boli ste spokojní? Foto: Ilustračné foto/Mesto Žilina

V pondelok 27. mája sa poslanci opäť stretli na zasadnutí Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. Jeho súčasťou bolo aj vyhodnotenie zimnej údržby komunikácií, ktoré má župa na starosti.

V zime na prelome rokov 2023 a 2024 jazdilo po cestách nášho kraja 101 špeciálnych posýpacích vozidiel a ďalšie potrebné mechanizmy, ako napríklad snehové frézy, nakladače, traktory s radlicami a podobne. Na udržanie bezpečných vozoviek sa minulo 39 803,96 tony chemického aj inertného posypového materiálu.

Počas predošlého zimného obdobia bolo použité o takmer 10-tisíc ton posypu viac. Údržba bola zároveň tento rok lacnejšia. „Náklady na zimnú údržbu ciest I. II. a III. triedy boli v tomto zimnom období 10 326 239 eur, čo je v porovnaní so zimným období 2022/2023 menej o 1 204 077 eur,“ informovala Gabriela Tisoňová, riaditeľka odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja.

Prečítajte si viac: