Aké bude počasie počas júna? Čakajú nás prvé horúčavy, ale aj dostatok zrážok


Foto: Aké bude počasie počas júna? Čakajú nás prvé horúčavy, ale aj dostatok zrážok Foto: canva.com

Začína jún, mesiac, kedy meteorologické leto klope na dvere. Mnohí sa tešia na dovolenky, posedenie pri jazere či mori alebo na oddych v záhrade. Iným zas teplo a dusno prekáža. Aké počasie nás teda čaká na začiatku leta?

Najaktuálnejšie prognózy na jún naznačujú, že na Slovensko príde nadpriemerne teplé počasie, upozorňuje iMeteo. Meteorológovia predpovedajú, že aktuálny mesiac bude oproti dlhodobému júnovému priemeru o niečo teplejší. V prvej polovici môžeme očakávať vysoké, no stále príjemné teploty. Druhá polovica júna prinesie horúčavy s teplotami nad 30 stupňov na väčšine územia.

Zrážok bude dostatok, sucho nehrozí

Vlna horúčav by sa mala dostaviť 17. júna a vydrží až do konca mesiaca. Zrážky sa počas júna budú objavovať v rámci dlhodobého priemeru, takže ich bude dostatok. Meteorológovia v tomto období neočakávajú príliš suché podmienky v našej oblasti.

 „Ani veľmi veterného počasia sa báť v júni nemusíme. Odchýlka rýchlosti vetra od normálu naznačuje, že jún veterný v priemere nebude, ba práve naopak. Bude o niečo menej veterný, než je dlhodobý normál,“ informujú z imeteo.sk. Meteorológovia však dodávajú, že dlhodobé predpovede nie sú úplne spoľahlivé, ale skôr orientačné.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: