Bábätká v žilinskej nemocnici majú nových strážcov. Mamičky si ich môžu požičať aj domov


Foto: Bábätká v žilinskej nemocnici majú nových strážcov. Mamičky si ich môžu požičať aj domov
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Novorodeniatka vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina majú ďalších nových strážcov. Vďaka spolupráci s Nadáciou Križovatka a finančnej podpore Nadácie Veolia Slovensko získalo oddelenie 15 monitorov dychu, ktoré môžu zachrániť bábätkám život.

„Táto zásielka nám urobila veľkú radosť, keďže dobre vieme, akú dôležitú úlohu strážcovia dychu zohrávajú. Prístroje sú u nás neoddeliteľnou súčasťou každej postieľky,“ píše na sociálnej sieti nemocnica.

Od začiatku spolupráce s nadáciami pribudlo na novorodeneckom oddelení už 128 monitorov dychu. Zamestnanci nemocnice dozerajú na to, aby bol každý z prístrojov pravidelne kontrolovaný a správne kalibrovaný.

Mamičky, ktoré z nemocnice odchádzajú s novými prírastkami do rodiny, si môžu monitory požičať aj domov. Záujem o elektronického strážcu stačí nahlásiť na oddelení a je váš na najbližších šesť mesiacov.

„Žilinská nemocnica v počte výpožičiek monitorov do domáceho prostredia dlhodobo vedie. Od začiatku spolupráce s Nadáciou Križovatka sme zrealizovali už vyše 5-tisíc výpožičiek,“ dodala nemocnica.Prečítajte si viac: