Kolobežkár spadol na ceste v Rosine, skončil v nemocnici. Mohli za to takmer 3 promile alkoholu


Foto: Kolobežkár spadol na ceste v Rosine, skončil v nemocnici. Mohli za to takmer 3 promile alkoholu Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Uprostred uplynulého týždňa ohrozil svoje zdravie, ako aj životy všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky, nezodpovedný muž na elektrickej kolobežke. Rozhodol sa s ňou jazdiť po cestách napriek tomu, že bol opitý na mol.

Vo štvrtok 23. mája vo večerných hodinách sa 28-ročný kolobežkár pohyboval po miestnej komunikácii v obci Rosina. Neudržal však rovnováhu a počas jazdy z nej spadol na zem, pričom sa zranil.

Na miesto bola privolaná hliadka Policajného zboru, ktorá chcela zistiť, koľko toho pred jazdou vypil. Merací prístroj ukázal neuveriteľných 2,79 promile alkoholu v jeho dychu.

Muž bol prevezený  na ošetrenie do nemocnice. Apelujeme nielen na cyklistov a kolobežkárov, ale na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, neohrozovali seba ani iných a hlavne nejazdili pod vplyvom alkoholu,“ žiada žilinská polícia.

Prečítajte si viac: