FOTO: Žilinu zaplavila voda, spozorovali aj krúpy. V centre mesta odčerpávajú vodu hasiči


FOTO: Žilinu zaplavila voda, spozorovali aj krúpy. V centre mesta odčerpávajú vodu hasiči
Galéria: 18 fotiek

Do Žiliny dorazila silná búrka. Vodou sú zaliate cesty a zaplavilo aj podchod na železničnej stanici aj pri plavárni. Krátko po 18. hodine vyrazili žilinskí hasiči na ulicu Jozefa Vuruma, kde je potrebná ich pomoc pri odčerpávaní vody. Intenzívny lejak spôsobuje nemalé komplikácie v doprave.

Intenzívne búrky boli sprevádzané aj krupobitím, ktoré spozorovali najmä obyvatelia sídliska Hájik a Vlčince. Podľa portálu imeteo.sk spadlo v centre Žiliny už 30 až 40 mm zrážok, mestu však hrozia aj ďalšie prívalové zrážky.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy I. stupňa pred búrkami pre Žilinský a Trenčiansky kraj. Trvať by mali do 20. hodiny. Pod vodou sa tak môžu ocitnúť viaceré mestské časti. 


Aktualizácia, 19:06

Hasiči mieria na ďalšie ulice v centre mesta. Úplne zaplavená je ulica Kálov aj Vojtecha Spanyola. V oboch lokalitách odčerpávajú vodu traja hasiči s jedným kusom techniky.

Aktualizácia, 21:34

Búrky v Žiline utíchli, hasiči však jej následky riešia doteraz. Aktuálne vyrazili už aj na sídlisko Vlčince, kde odčerpávajú vodu na ulici Vysokoškolákov. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: