Fantastická dovolenka blízko domova: Zažite leto s wellness a skvelým jedlom na Morave


Foto: Fantastická dovolenka blízko domova: Zažite leto s wellness a skvelým jedlom na Morave

Malebná príroda Beskýd, úžasný wellness, skvelé jedlo a božský pokoj. Chceli by ste tento rok zažiť práve takéto leto? Príďte do rezortu Valachy vo Veľkých Karloviciach. Vychýrený dovolenkový raj máte doslova na dosah: len tri kilometre za českými hranicami. 

Letná dovolenka v miestnych wellness hoteloch Lanterna a Horal bude tento rok plná relaxu a nevšedných zážitkov. A mnohé z nich sú zahrnuté v cene pobytu, takže sa nemusíte starať naozaj o nič. 

Najviac oceníte voľný vstup do Wellness Horal s termálnymi bazénmi, fitnescentrom a saunovým svetom s každodennými saunovými rituálmi, exotickými masážami od domorodých ázijských masérov a salónom krásy. A máte po starostiach, čo robiť počas dlhých letných večerov alebo keď sa pokazí počasie.


V cene sú zahrnuté raňajky a večera a popoludňajší Aperitivo moment v reštaurácii Lanterna. Rána vám spríjemní vonkajšia joga a aquafitness v bazéne, večery zasa živá hudba a cimbal na terase. Niektoré pobyty zahŕňajú masáž alebo raňajky do postele. A to stále nie je všetko, čo na vás čaká.


V rezorte je k dispozícii aj požičovňa elektrických bicyklov, golfové ihrisko Horal, tenisový kurt alebo bowling, detské ihriská, náučné chodníky, lekcie in-line korčuľovania a tenisu alebo pravidelné animačné programy, pre milovníkov dobrého jedla piknikové koše, pravidelné kurzy pečenia frgálov a pizze alebo víkendové grilovanie na terase. Okrem toho získate Beskydy Wallachia Card s výhodami na rôzne ďalšie aktivity v regióne.


A ešte jeden tip na naozaj skvelý zážitok pre celú rodinu: zaujal vás golf, ale ešte ste nemali možnosť ho vyskúšať? Pre začiatočníkov a rodiny s deťmi pripravil Resort Valachy program Golf pre každého. Počas hodiny a pol sa zoznámite so základmi a vyskúšate si švih a hole-in-one. Nemusíte si so sebou nič nosiť, všetko vybavenie vám zapožičiame. Ihriská v krajine ponúkajú takúto príležitosť len zriedka, preto ju určite využite.


V neposlednom rade si v hoteloch Lanterna a Horal môžete vychutnať modernú aj tradičnú valašskú kuchyňu. Na raňajky sa podávajú voňavé valašské frgále a iné čerstvé pečivo z vlastnej pekárne Rezortu Valachy, v jedálnom lístku nájdete valašský kvások, halušky či divinu a v hoteli Lanterna sa pravidelne konajú večery s ukážkou výroby syrových korbáčikov.

Na svoje si prídu aj milovníci špičkových vín a pre nevšedný večer zážitkovej gastronómie neváhajte navštíviť reštauráciu Vyhlídka v Spa hoteli Lanterna, ktorú má na starosti talentovaný slovenský šéfkuchár Pavol Pikulák.

Ak k tomu pridáte ochotný a priateľský personál, je jasné, že vás čaká nezabudnuteľná dovolenka. 


Ktorý hotel si vybrať?

Rodiny s deťmi a milovníkov aktívnej dovolenky poteší poloha a služby Wellness hotela Horal. Pre deti je tu Kulíškova cesta a vonkajšie ihrisko, v lete oceníte krásnu atmosféru vonkajšej terasy s výhľadom na údolie a okolité lesy.

Spa hotel Lanterna je oázou pre milovníkov pokoja a zážitkovej gastronómie. Po nedávnej rekonštrukcii prináša hosťom ešte väčší komfort. Oceníte novú štýlovú reštauráciu, vonkajšiu terasu alebo nové izby, kde si môžete vychutnať výhľad na krajinu priamo z vane pri okne.


OČAMI HOSŤA: Čo hovorí majster etikety Ladislav Špaček o Spa hoteli Lanterna

„Lanterna je jeden z najlepších hotelov, v akých som kedy býval. Všetko je tu na najvyššej možnej úrovni, od vybavenia a dizajnu izieb a reštaurácie cez vynikajúcu gastronómiu až po perfektný servis a príkladné správanie personálu, ktoré vytvára pocit luxusu a maximálnej starostlivosti. Rád sa sem vraciam.“


Tipy na zaujímavé podujatia:

  • 15. júna Degustačný večer s vinárstvom Verýsek
  • 22. a 23. júna Triatlonové preteky Valachy man
  • 7. - 10. júla Motivácia a vzdelávanie s Marianom Jelínkom
  • 21. - 27. 8. Týždeň kultúry vo Valašsku (vstupenka do divadla v cene)
  • 6. - 8. 9. Cesta k žiarivej pamäti: M. Karsten a J. Ševčíková
  • 22. 9. Marek Orko Vácha a Zbigniew Czendlik: Vôľa žiť 

Kompletný kalendár podujatí nájdete tu.Zdroj: Inzercia/PR článok