Žilinskí futbalisti získali cenu za férovú hru. Výhru chcú darovať mladým športovcom


Foto: Žilinskí futbalisti získali cenu za férovú hru. Výhru chcú darovať mladým športovcom Foto: Facebook/MŠK Žilina

Premiérový ročník Niké ligy mal pre žilinských futbalistov trpkú príchuť. Celosezónne postavenie na medailových priečkach stratili v poslednom kole, čím sa pripravili aj o účasť v európskych pohároch. Šošoni sa tak v Európe nepredstavia.

Cenou útechy však pre nich môže byť aspoň Cena fair play. Tá putuje pod Dubeň po troch rokoch. Rozhodol o tom najmenší počet žltých kariet, málo faulov, hodnotenie delegovaných osôb i ďalšie fair play kritériá. Šošonom okrem ceny poputuje aj finančná čiastka 10-tisíc eur z Niké Fondu pre budúcnosť športu.


„Túto finančnú čiastku posúvame ďalej. Veľmi dôležitý je vzájomný rešpekt medzi hráčmi, ale aj funkcionármi. Práve preto sme sa rozhodli financie venovať Oblastnému futbalovému zväzu Žilina. Myslíme si totiž, že každý ligový klub je spoluzodpovedný za futbal v regióne a tieto peniaze určite pomôžu ďalšiemu rozvoju mládežníckeho futbalu v našom kraji,“ uviedol generálny riaditeľ MŠK Žilina Jaroslav Bačík.

Šek si teda prebral Igor Krško, predseda Oblastného futbalového zväzu Žilina. „Veľmi pekne ďakujeme. Peniaze použijeme na rozvojové aktivity ObFZ Žilina, hlavne na podporu turnajov v kategórii žiakov a prípraviek, ktorej základňa sa nám stále rozrastá, za čo sme radi,” dodal. 

Prečítajte si viac: