Deň detí môžete osláviť aj dnes. Vyberiete si penovú šou alebo putovanie rozprávkovým lesom?


Foto: Deň detí môžete osláviť aj dnes. Vyberiete si penovú šou alebo putovanie rozprávkovým lesom? Foto: Považské múzeum Žilina

Skanzen Vychylovka

V nedeľu 2. júna môžu všetky deti odhaliť tajomstvá, ktoré ukrýva les spolu s Kysuckým múzeom. Čakajú ich rôzne poznávacie úlohy, ale aj lesná pedagogika. Okrem toho bude pripravená aj výstava hasičskej techniky a výstava prezentujúca ornamentálnu výzdobu na Kysuciach.

Zábavný, ale aj náučný program začne o 10:00 a bude trvať do 15:30. Hasiči si pre deti pripravili aj rôzne aktivity. Hneď vedľa kaplnky si budú môcť vyskúšať prekážkový beh či plazenie sa v hasičskom tuneli. Zaujímavé  bude aj súťaženie pomocou ručných striekačiek, kde si deti vyskúšajú svoju šikovnosť pri mierení na terč.

Pripravené je aj veľké prekvapenie v podobe penovej šou. Múzeum upozorňuje rodičov, aby na výlet pribalili aj náhradné oblečenie. Okrem spomenutých aktivít sa môžu tešiť na rozprávkové kino, remeselníkov, maľovanie na tvár, glitter tattoo, vrkoče z kanekalonu a rôzne iné prekvapenia.

Vstupné: 1,5 € pre deti do 15 rokov


Hrad Strečno

nedeľu 2. júna sa budem na hrade Strečno oslavovať. Tento rok bude podujatie Deň detí spestrené aktivitami spojenými so známou rozprávkou. Hrad bude otvorený od 9.00 do 17.00.

„Návštevníkov čaká cesta hradom inšpirovaná rozprávkou Sedem zhavranených bratov. Deti sa tak stanú súčasťou príbehu a prostredníctvom rôznych úloh budú pomáhať Bohdanke zachrániť svojich zakliatych bratov. Stretnú sa s bylinkárkou, princom, vyskúšajú si svoju zručnosť, kreativitu aj vytrvalosť,“ približuje kultúrna manažérka Sabina Pavlíková.

Po dobrodružnej ceste hradom sa môžu všetci tešiť na veselicu, ktorá bude prebiehať na hlavnom nádvorí. Chýbať nebudú šermiarske a tanečné vystúpenia v podaní skupiny historického šermu Wagus, vystúpi tiež Divadlo na predmestí s predstavením Danka a Janka a svoju šikovnosť ukážu aj Sokoliari sv. Bavona. O ukážku stredovekej kuchyne sa postará Cech Terra de Selinan.


Vstupné: 10 €, zľavnené 5 €


Múzeum slovenskej dediny v Martine

V nedeľu 2. júna bude Deň plný hier a zábavy patriť deťom a ich rodičom. Nielen najmenší návštevníci sa od 10:00 do 16:00 môžu tešiť na divadelné predstavenie, detské hry, piesne a tance z minulých čias, rozprávkový les, tombolu a dobové vyučovanie. 

V rámci programu vystúpia detské folklórne súbory Kalužiar z Vrútok a ich hostia Sloneckô z Lendaku s programom „Jar pod Lendackou Kicorou“ a Základná umelecká škola Lendak s programom „Do krysu z Lendaku“. Príbeh o Pipi Dlhej Pančuche porozprávajú deti z detského divadelného súboru Kamarát.

Pre najmenších návštevníkov bude pripravené putovanie rozprávkovým lesom. Vaše ratolesti budú môcť zažiť dobové vyučovanie v škole z Petrovíc, dievčatá môžu odísť aj s tradičným účesom

Pre šikovné ručičky bude pripravená tvorivá dielňa, kde si deti vlastnoručne zhotovia handrovú bábiku, „vĺčka“ či tradičnú „frndžalku“ z gombíkov. Súčasťou podujatia budú aj rodinné hry a kratochvíle. Nebude chýbať ani obľúbená detská tombola, kde si vyskúšate svoje šťastie. Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby.

Vstupné: 1 €, pre deti do 3 rokov voľné

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: