V Bytči prekonávajú lokálne rekordy. Na bicykel vysadol ďalší na mol opitý mladík


Foto: V Bytči prekonávajú lokálne rekordy. Na bicykel vysadol ďalší na mol opitý mladík Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Len pred pár dňami polícia odchytila v Bytči 27-ročného opitého cyklistu. Z výsledku 2,19 promile alkoholu v dychu sa mnohí chytali za hlavu, teraz však pozornosť polície upútal ďalší muž na bicykli. A nedávno stanovenú latku prekonal.

„Dychová skúška 21-ročného cyklistu, ktorého kontrolovali policajti z Obvodného oddelenia PZ Bytča bola s výsledkom 1,42 mg/l, čo je 2,96 promile alkoholu,“ spresňuje polícia výslednú hodnotu, ktorá predstavuje stav ťažkej opitosti.

Podgurážený človek v takým momentoch síce pociťuje rastúce sebavedomie, no ide len o ilúziu. Do hry totiž nastupujú závraty, točenie hlavy a chyby v koordinácii. Nebezpečenstvo preto nepredstavuje len kombinácia tackavej jazdy s okoloidúcim vozidlom, ale aj obyčajný pád na zem, ktorý môže mať fatálne následky.

Zákaz požívania alkoholu pritom zákon spája aj s nemotorovými vozidlami. Výnimka platí len pre cyklistov jazdiacich po cyklotrase alebo priamo v obci, no ani vtedy hodnota alkoholu v krvi nesmie prekročiť 0,24 mg/l (0,50 promile). V opačnom prípade hrozí cyklistovi mastná pokuta. „Bicyklujte sa s rozumom,“ ukončuje stručne polícia.

Prečítajte si viac: