Kuriózna krádež v Žiline. Zlodej uniesol kohúta, o deň neskôr ho sám prišiel vrátiť


Foto: Kuriózna krádež v Žiline. Zlodej uniesol kohúta, o deň neskôr ho sám prišiel vrátiť
Galéria: 3 fotky
Foto: HAKA - Hľadá sa auto krádeže automobilov

V piatok 17. mája došlo v Žiline k naozaj kurióznej krádeži. Zlodej sa tentokrát ulakomil na kohúta, ktorý podľa majiteľa pochádzal zo Švajčiarska. Obrátil sa preto na políciu a skupinu HAKA - Hľadá sa auto krádeže automobilov. Tá totiž pomáha nielen pri hľadaní ukradnutých áut, ale aj iných odcudzených vecí.

Krádež sa stala za bieleho dňa, krátko popoludní. „Prebiehala tak, že po ceste išlo dodávkové vozidlo Fiat DUCATO BY224BG. Z vozidla vystúpil vodič, ulovil kohúta, naložil si ho do vozidla a utiekol. Nešťastný majiteľ síce z domu vybehol, ale stihol už iba odfotiť unikajúce vozidlo,“ spresňuje sa na stránke HAKA. 

Okrem fotografie mal majiteľ k dispozícii aj kamerový záznam z krádeže, ktorý zverejnil na sociálnych sieťach. „Prípad bol nahlásený na políciu a krádež sa bude riešiť, aj keď pravdepodobne pôjde iba o priestupok proti majetku v blokom konaní,“ napísal k nemu majiteľ s tým, že dúfa, že si zlodej svoju krádež rozmyslí a kohúta príde vrátiť. 


Tak sa aj naozaj stalo a unesený kohút neskončil na pekáči, ale opäť v rukách majiteľa. „Po zverejnení krádeže sa dostavil zlodej, tentokrát na vozidle Škoda Superb a uneseneho kohúta vyložil tam, kde ho ukradol. Máme obrovskú radosť že to kohút prežil bez ujmy,“ uviedol majiteľ. 

Skupina HAKA tak opäť dokázala, že je nápomocná nie len pri hľadaní ukradnutých vozidiel, ale aj zvierat.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: