Liptov navštívila srbská delegácia, prišla sa poradiť o klobásach. Poznáte šialence a droby?


Foto: Liptov navštívila srbská delegácia, prišla sa poradiť o klobásach. Poznáte šialence a droby? Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Do mesta Liptovský Mikuláš zavítala minulý týždeň vzácna návšteva. Zahraničná delegácia si prišla vypočuť rady Slovákov ohľadom mäsových výrobkov. Srbi sa totiž vydali na zdĺhavú cestu vybavovania ochrannej známky Európskej únie pre svoje klobásy.

Rovnakým procesom, ktorý trval päť rokov, prešlo v minulosti aj občianske združenie Liptovské droby, pomenované po tradičnom lokálnom pokrme, ktorý túto známku získal v roku 2021. Ide o špecifický druh jaternice plnenej zemiakovou zmesou so škvarkami, cesnakom a cibuľou. Jej obal tvoria bravčové alebo hovädzie črevá.

„S myšlienkou získať ochrannú známku pre Liptovské droby prišiel ešte v roku 2015 na tradičnom zemiakovom podujatí Švábkafest primátor Ján Blcháč. O rok neskôr vzniklo s týmto zámerom občianske združenie a po ďalších piatich rokoch plných práce v teréne a papierovačiek boli Liptovské droby zaregistrované do systému kvality Európskej Únie ako potravina s chráneným zemepisným označením,“ priblížilo mesto Liptovský Mikuláš.

Mäsovo-zemiakovú špecialitu, ktorú nájdete v jedálnych lístkoch mnohých lokálnych reštaurácií, ponúkli Mikulášania aj delegácii zo Srbska. Návštevníkom veľmi chutila, no ich hlavným cieľom nebolo naplniť žalúdky, ale vypočuť si skúsenosti členov občianskeho združenia, ktorí žiadosť o ochrannú známku podávali už dvakrát.

„Chlapi z občianskeho združenia Liptovské droby majú rád na rozdávanie, celý proces vybavovania európskej známky absolvujú už druhý raz. Vlani podali žiadosť aj pre šialence, čo sú v podstate droby plnené v tenkom baraňom črievku a sú špirálovito zatočené. Možno bude môcť byť Liptov o pár mesiacov hrdý na ďalšiu regionálnu špecialitu s chráneným zemepisným označením,“ dodalo mesto.

Prečítajte si viac: