FOTO: Opitý poľský kamionista spôsobil nehodu 4 áut v Žiline. Zranenú ženu odviezla záchranka


FOTO: Opitý poľský kamionista spôsobil nehodu 4 áut v Žiline. Zranenú ženu odviezla záchranka
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ ZA

Dopravu v Žiline dnes ráno ochromila nehoda viacerých vozidiel, ku ktorej došlo na mestskom okruhu. Podľa nových informácií od polície ju spôsobil 45-ročný vodič jazdnej súpravy z Poľska pod vplyvom alkoholu.

Kamionista v piatok 17. mája v ranných hodinách smeroval po ceste prvej triedy I/60 v smere od Bratislavy na Rajec. Na Mostnej ulici prechádzal z ľavého jazdného pruhu do pravého, pričom sa mu podarilo predkom zachytiť ľavý bok osobného automobilu značky Seat Leon.Nabúraný automobil viedol v rovnakom smere jazdy 30-ročný vodič, ktorý sa držal v pravom pruhu. Po náraze začalo vozidlo rotovať, pričom narazilo do dvoch ďalších - do Toyoty Auris, ktorú viedol 28-ročný Slovák a tiež do auta značky Mercedes Sprinter, ktoré šoféroval 35-ročný vodič z Ukrajiny.

„Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 29-ročnej spolujazdkyne z osobného motorového vozidla Toyota Auris, ktorá bola z miesta prevezená rýchlou záchrannou pomocou do nemocnice,“ priblížil Peter Ondák z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Všetci vodiči boli podrobení dychovým skúškam na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Nafúkal len jediný - poľský kamionista, ktorý nehodu zapríčinil, mal v dychu 0,54 promile. Podľa informácií od vodičov navyše ani neostal stáť na mieste, polícia ho mala zastaviť ďalej na ceste.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: