VIDEO: Cyklisti z 22 krajín už jazdia po Orave, mieria na Liptov. Vodiči, buďte ohľaduplní


Foto: VIDEO: Cyklisti z 22 krajín už jazdia po Orave, mieria na Liptov. Vodiči, buďte ohľaduplní Foto: Facebook/Martin Kratoň

Vodiči, ktorí budú dnes v popoludňajších hodinách prechádzať po Orave alebo Liptove, by mali byť opatrní. Na cesty totiž vyrazil pelotón cyklistov z viacerých krajín sveta. Pred krátkou chvíľou začala slovenská etapa medzinárodných pretekov ORLEN Nations Grand Prix 2024.

Pretekári, medzi ktorými nechýba ani reprezentačný tím zo Slovenska, prechádzajú v týchto dňoch päť náročných etáp cez tri krajiny - okrem našej aj cez Poľsko a Českú republiku. O víťazstvo bojujú cyklisti mladší ako 23 rokov z 22 krajín.

V piatok 17. mája prekonajú tretí úsek v poradí. Po cestách medzi Tvrdošínom a Štrbským Plesom prejdú počas niekoľkých hodín vyše 100 kilometrov. Trasa pelotónu povedie tesne popri alebo cez Liesek, Zuberec, Huty, Kvačany, Liptovskú Sielnicu, Bobrovec, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Pribylinu a Vysoké Tatry. Cyklistov čakajú na trase poriadne prevýšenia.


Fanúšikovia a podporovatelia čakajú už od ranných hodín na námestí v Tvrdošíne, kam čoskoro dorazia aj autobusy s tímami pretekárov. Štart tretej etapy závodu je naplánovaný na 12:45 hod. popoludní. Príjazd pretekárov do cieľa na Štrbskom Plese sa očakáva pred 16:00 hod., kedy začne oceňovacia ceremónia. Pripravený je tam zaujímavý program pre dospelých aj deti.

Zajtra 18. mája budú preteky pokračovať štvrtou etapou z poľského rezortu Bukovina do Jasla a skončia piatou etapou v Hoteli Arlamów v Poľsku. Viac informácií o podujatí nájdete na jeho oficiálnom webe.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: