Nazbieral viac ako 12-tisíc figúrok z Kindervajíčok. Rozprávková výstava mieri aj do kaštieľa Radoľa


Foto: Nazbieral viac ako 12-tisíc figúrok z Kindervajíčok. Rozprávková výstava mieri aj do kaštieľa Radoľa Foto: Kysucké múzeum

Čo všetko dokáže skrývať obľúbená sladkosť? Kysucké múzeum pripravilo v Kaštieli Radoľa zábavnú a pozoruhodnú výstavu zo zbierky pána Ľuboša Richtárecha s názvom Svet Kinder hračiek. Ten zbiera drobnosti a prekvapenia z obľúbenej čokoládovej maškrty už 31 rokov. 

V malých figúrkach spoznáte svojich detských i filmových hrdinov, rozprávkové a bájne bytosti, zvieratká, autíčka a rôzne iné dopravné prostriedky. Uvidieť možno Šmolkov, Toma a Jeryho, Pepka námorníka, trpaslíkov, víly princezné, Ružového pantera, postavičky z Doby ľadovej, Shreka ale i Gandalfa, elfov, hobitov a ostatných hrdinov z Pána prsteňov, Vikingov či Indiánov a tiež aj dinosaurov.


  „Na výstave sú i rôzne diorámy, betlehemy, a plyšové hračky z Kinder maxi vajíčok. Medzi najstaršie patria drevené figúrky z konca 70. a začiatku 80. rokov,“ informuje Kysucké múzeum. 

Ľuboš Richtárech sa zbieraniu figúrok venuje od roku 1993. Za ten čas sa mu podarilo zhromaždiť 12300 kusov a ďalších 500 maxi Kinder figúrok z rôznych krajín sveta. Doteraz svoju kolekciu prezentoval na ôsmych výstavách. Teraz ich možno vidieť v radoľskom kaštieli až do 13. septembra.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: