Pri Žiline uzavreli obľúbený turistický chodník. Ľudia ohrozili svoje životy porušením zákazu


Foto: Pri Žiline uzavreli obľúbený turistický chodník. Ľudia ohrozili svoje životy porušením zákazu Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Turisti, ktorí plánujú výstup na jeden z obľúbených vrcholov Lúčanskej Malej Fatry, ho môžu navštíviť už len cez víkendy. Počas pracovných dní bude uzatvorený kvôli ťažbe dreva. Informoval o tom Daniel Zábojník z Urbárskej obce pozemkového spoločenstva Turie.

„Chcel by som upozorniť na uzáveru turistického chodníka na Čipčie (modré  značenie) nad lomom, kde bude vykonávaná ťažba na poraste 308. Nad týmto chodníkom budú vypúšťané kmene stromov. Budú tam umiestnené tabule s upozornením a natiahnutá výstražná páska cez chodník,“ varoval Zábojník.

Chodník vedúci z Turia na Čipčie je uzatvorený od dnešného dňa (13. mája) až do odvolania. Od pondelka do piatka môžu turisti využiť žlto značenú trasu, ktorá zvyčajne slúži na zostup z vrchu.

„Ešte raz by som apeloval na to aby návštevníci lesa brali toto upozornenie vážne nakoľko v minulosti nastali prípady keď osoby nerešpektovali tento zákaz a nastalo priame ohrozenie života,“ dodal Zábojník.

Prečítajte si viac: