Rozžiarená obloha nad Zázrivou cez objektív fotografa Slavomíra: Toto bol úplne iný level (FOTO a VIDEO)


Foto: Rozžiarená obloha nad Zázrivou cez objektív fotografa Slavomíra: Toto bol úplne iný level (FOTO a VIDEO)
Galéria: 7 fotiek
Foto: Slavomír Záň

Záver pracovného týždňa na Slovensku nemohol vyzerať lepšie. Počas piatkovej noci 10. mája obloha v našich končinách hrala farbami. Dychberúcu polárnu žiaru, prírodný jav, ktorý je u nás menej než ojedinelý, si nenechal ujsť ani mladý talentovaný fotograf Slavomír Záň.

„Na základe ukazovateľov, ktoré predpovedali parádne vesmírne divadlo, som sa s kamarátmi rozhodol vyhľadať čo možno najtmavšie miesto v našej lokalite, a to Zázrivú. Tamojšia príroda ponúka pomerne jedinečné podmienky na nočné pozorovanie a taktiež tmavý severný horizont,“ opisuje Slavomír prípravu pred pozorovaním, ktorého výsledky jednoznačne stoja za to.


Následkom silnej geomagnetickej búrky v súhre s krásne jasnou oblohou sa Slavomír spolu so svojimi priateľmi stal svedkom najsilnejšej polárnej žiary za posledných 20 rokov. Očarujúce výhľady nad oravskou obcou si vychutnávali dlhé hodiny, až kým sa im žiara približne o 3:30 hod. nestratila pred očami.

„Piatok bol jednoducho neskutočný. Už pred vyše pol rokom sa mi podarilo zachytiť polárnu žiaru na našom území, ale toto bol úplne iný level. Som veľmi šťastný, že som to mohol zažiť a zdieľať s vami moje zábery,“ hovorí nadšene Slavomír, ktorý nebeské divadlo okrem fotografií zachytil aj v pohybe.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: