Novinka, ktorú si môžete vyskúšať aj v Žiline: Renault predstavil nový model Talisman


Foto: Novinka, ktorú si môžete vyskúšať aj v Žiline: Renault predstavil nový model Talisman
Galéria: 7 fotiek
Foto: renault.sk

Francúzsky výrobca automobilov Renault predstavil na tohtoročnom uplynulom fankfurtskom autosalóne prekvapenie v podobne nového modelu s označením Talisman. Po troch generáciach tak nahradí populárny model Laguna a aj menej známy model Latitude, ktorý sa vyrába v Južnej Kórei. Nový Talisman si môžete vyskúšať už aj v Žiline.

Úplne nový automobil kompletne vyvinutý vo Francúzsku, kde bude prebiehať aj jeho výroba, je postavený na modulárnej platforme CMF koncernu Renault-Nissan. Technickými príbuznými modelu sú Renault Espace, nový Mégane ale napríklad aj Nissan Qashqai. Čo ponúka značka s diamantom v znaku v prípade nového prírastku Talisman do európskeho segmentu D – strednej triedy?

Rozmery a novinky v dizajne

V základnej variante sa už nejedná o liftback, ale o klasický štvordverový sedan. Na dĺžku má Talisman 4,85 metra a na šírku 1,87 metra, na výšku je však jeho rozmer už len 1,46 metra. Na prvý pohľad zaujme elegantná predná chrómová maska z pera Alexisa Martota a tiež tretie bočné okienko.

Z hľadiska technologického vybavenia určite zaujme novinka v podobe natáčania zadných kolies 4Control, ktoré bude vo vyššej výbave súčasťou, v nižšej bude možné doobjednať si ho za príplatok. Aj týmto krokom mieri Talisman do segmentu manažérskych áut, pokúsi sa prilákať klientelu z radov doktorov, právnikov alebo architektov. K tomu napomáha  práve noblesný a veľmi elegantný dizajn, ktorý má poraziť konkurenčné Ford Mondeo, Mazdu 6 alebo napríklad Opel Insignia.

Pozadu neostáva ani batožinový priestor, ktorý ponúka veľkorysých 608 litrov už v základnej verzii. Pri sklopení zadných operadiel je možné priestor rozšíriť až na 1022 litrov, poteší aj praktický otvor pre prepravovanie dlhých predmetov – udice alebo lyže.Atraktívny systém automatického parkovania


Vo výbave Talismanu nechýba dnes už bezpečnostný štandard typický pre danú triedu v podobe asistenčných systémov: adaptívny tempomat udržujúci konštantný rozostup za vozidlom, sledovanie vybočenia z jazdného pruhu a tiež sledovanie mŕtveho uhla, či kameru čítajúcu značky. V príplatkovej výbave je možné získať systém automatického parkovania, kedy Renault Talisman po stlačení tlačítka zaparkuje pozdĺžne na parkovacie miesto sám – vodič len riadi a ovláda pedále.

Cieľovú skupinu si získa model najmä svojou komfortnosťou a pohodlím počas jazdy. Dizajnéri pri navrhovaní predných sedadiel počítali s potenciálnymi dlhými trasami, čomu prispôsobili ich tvarovanie. Šoféri ocenia aj multifunkčný volant s priam optimálnou hrúbkou venca pre pohodlné manévrovanie. Dostatočný priestor na nohy čaká aj cestujúcich v druhom rade sedadiel, tí si vďaka vstavaným USB vstupom môžu dobiť smartfón alebo inú elektroniku.

Farebné prevedenie a motorizácia

Na výber dostanú noví majitelia z balíku lakov pozostávajúceho zo základnej a perleťovej bielej, béžovej, modrej, hnedej, dvoch odtieňov šedej, červenej a čiernej.

V ponuke motorov Talisman nezaháľal a ponúkne dva benzínové a tri dieselové motory. Benzínové motory sú zastúpené dvoma verziami preplňovaného štvorvalca 1.6 Tce s výkonom 110 kW a 147 kW so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou EDC. Diesel je zastúpený základným 1.5 dCi s výkonom 81 kW, stredným 1.6 dCi (96kW) a najvyšším zástupcom 1.6 dCi bi-turbo o výkone 118 kW. Naftové štvorvalce spolupracujú so šesťstupňovou prevodovkou.

Príďte si Talisman otestovať!

Na automobil sa vzťahuje štandardná záruka ako v prípade Espace – to znamená 5 rokov alebo 150 000 najazdených kilometrov. Novinku Renault Talisman si v Žiline môžete vyskúšať a otestovať u autorizovaného predajcu vozidiel Renault, ktorým je spoločnosť AUTO MARKET, a. s. na Košickej ulici. U predajcu samozrejme nájdete aj iné modely a novinky z dielne francúzskeho výrobcu.
Prečítajte si viac:Zdroj: Inzercia/PR článok