Nečakaný zásah hasičov na Liptove. Auto havarovalo priamo pred očami ich veliteľa


Foto: Nečakaný zásah hasičov na Liptove. Auto havarovalo priamo pred očami ich veliteľa Foto: Hasičský a záchranný zbor

V stredu 17. apríla si príslušníci Hasičského a záchranného zboru prevzali nové služobné vozidlá, aby im slúžili pri plnení úloh. Hasičom z Liptova by však ani vo sne nenapadlo, že tá prvá príde už počas cesty domov. Priamo pred očami ich veliteľa totiž havarovalo vozidlo. 

Odovzdávanie vozidiel sa konalo na Prezídiu Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. Z hasičskej stanice Liptovský Hrádok prišiel po nové auto KIA Sportage veliteľ stanice, nadporučík René Turenský. Ten sa stal medzi obcou Hubová a mestom Ružomberok svedkom dopravnej nehody. 

Vodič osobného motorového vozidla zišiel z vozovky a prevrátil sa s vozidlom na bok. Keďže náš príslušník išiel hneď za ním, neváhal, na novom služobnom vozidle zapol výstražné znamenia a išiel pomôcť. Havarované auto sa nachádzalo prevrátené na boku na strane vodiča a v aute sa nachádzali dve osoby,“ informujú hasiči na sociálnej sieti. Na mieste nehody zastali aj ďalší motoristi a spoločne sa im podarilo auto prevrátiť a následne vodičovi a spolujazdcovi pomôcť bezpečne opustiť vozidlo. „Z auta sa dymilo, ale našťastie išlo len o prevádzkové kvapaliny, ktoré vytiekli na rozpálený motor,“ uvádzajú hasiči. 

Jeden z účastníkov nehody mal ľahko poranenú ruku od skla a druhý účastník bol bez zranenia, ale otrasený. Príslušník obom osobám urobil prvotné a druhotné vyšetrenia. Okamžite kontaktoval Krajské operačné stredisko v Žiline, ktoré vyslalo všetky zložky na miesto udalosti. Po rozhovore s vodičom príslušník zistil, že išlo zrejme o mikrospánok. 

Po príchode hasičov z ružomberka príslušník odovzdal miesto veliteľovi zásahu a pokračoval v ceste na Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu