Chcel si zarobiť, ostal mu vybielený účet. Oravčan prišiel o 100-tisíc eur, naletel na podvod s kryptomenami


Foto: Chcel si zarobiť, ostal mu vybielený účet. Oravčan prišiel o 100-tisíc eur, naletel na podvod s kryptomenami Foto: Ilustračné foto/pixabay.com a redakcia

Podvodníkom sa na Slovensku v poslednej dobe obzvlášť darí. Neustále nachádzajú ľudí, ktorí sú dostatočne dôverčiví a majú k dispozícii veľký obnos peňazí. Ich taktiky sú často prepracované do detailov a ich obete začnú mať podozrenie, až keď je neskoro.

Žilinská polícia dnes informovala o mužovi z Oravy, ktorý prišiel o viac než 100-tisíc eur. Naletel na „starý“ podvod s kryptomenami. Dúfal, že si poriadne zarobí, namiesto toho mu ostal iba vybielený účet.

Dolnokubínčana mala kontaktovať neznáma osoba, ktorá mu ponúkla výhodné investovanie do kryptomeny. Ďalší z neznámych páchateľov ho následne navigoval, aby si nainštaloval aplikáciu AnyDesk. Tým podvodníci získali prístup k jeho počítaču.

„Po investovaní finančných prostriedkov bol neznámou osobou informovaný o výške zisku na jeho kryptomenovom účte a o potrebe uhradiť poplatky za odblokovanie účtu. Poškodený muž potom zistil, že žiadne peniaze nezískal, ale naopak, z jeho účtu boli vykonané transakcie v prospech neznámych bankových účtov, čím prišiel o viac ako 100 000 eur,“ priblížila polícia.

Policajti v súvislosti s touto udalosťou upozorňujú ľudí, aby dobre zvážili, komu zveria svoje peniaze. Pri obchodovaní s kryptomenami odporúčajú oslovovať iba overené spoločnosti.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu