Žilinská linka nezastavuje pri nemocnici a na Vlčincoch, pribudli jej nové zastávky. Ste spokojní so zmenou?


Foto: Žilinská linka nezastavuje pri nemocnici a na Vlčincoch, pribudli jej nové zastávky. Ste spokojní so zmenou? Foto: Ilustračné foto

Začiatkom decembra minulého roka zmenil Dopravný podnik mesta Žiliny cestovné poriadky troch svojich spojov. Bola medzi nimi aj obľúbená nočná linka s číslom 50, ktorá premáva cez všetky sídliská. Dopravca chce po niekoľkých mesiacoch poznať názor ľudí na zavedenie zmien v praxi.

Nočný autobus aktuálne premáva v smere na Hájik cez zastávky Železničná stanica, Hurbanova, Veľká okružná, AUPARK, Predmestská, Košická, TESCO hypermarket, Sv. Cyrila a Metoda, Obchodná, Matice slovenskej, Fatranská, Pod hájom, Jaseňová, Limbová, Smreková, Poľná, Hlinská, Mostná, Polícia, Hálkova, Závodská, Závodského, Žitná, Hôrecká, Essenská, Mateja Bela, Slnečné námestie a Stodolova.

V opačnom smere ide cez zastávky Stodolova, Slnečné námestie, Mateja Bela, Hôrecká, Žitná, Závodského, Závodská, Hálkova, Polícia, Mostná, Hlinská, Poľná, Smreková, Limbová, Jaseňová, Pod hájom, Fatranská, Matice slovenskej, Obchodná, Sv. Cyrila a Metoda, Košická, TESCO hypermarket, Predmestská, Štefánikovo námestie a končí na Železničnej stanici.

V decembri boli v smere zo stanice na Hájik pridané zastávky Hurbanova, Veľká okružná AUPARK, Závodská a Essenská, naopak autobusy zastavujú na Závodskej, Hálkovej, Polícii, Košickej, TESCO hyp., Predmestskej a Štefánikovom námestí. Smerom na železničnú stanicu boli však zrušené zastávky Poštová a Spanyolova, nemocica. Okrem toho sa posunuli odchody spojov a zmenilo sa umiestnenie zastávky pri železničnej stanici.

„S odstupom času by sme radi poznali váš názor na jej aktuálne trasovanie, a preto sa v aktuálnej anketovej otázke pýtame: Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?“ zaujíma názor cestujúcich Dopravný podnik mesta Žiliny. Vytvoril preto na svojej stránke anketu, v ktorej môžete hlasovať aj vy. Nájdete ju v pravom dolnom rohu stránky. Chýba vám obsluha nemocnice či zastávky Poštová?


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu