FOTO: Rodine zo Stráňav zhorela garáž a pivnica, ich dom je neobývateľný. Škody dosiahli 50-tisíc eur


FOTO: Rodine zo Stráňav zhorela garáž a pivnica, ich dom je neobývateľný. Škody dosiahli 50-tisíc eur
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Stráňavy - správy z obce

Včera 15. apríla v popoludňajších hodinách došlo v obci pri Žiline k požiaru. Rodine zhorela garáž pri rodinnom dome, ktorý ostal neobývateľný. Informovala o tom obec na sociálnych sieťach.

Všetky záchranné zložky včera smerovali do Stráňav, kde začala horieť pivnica rodinného domu. Plamene sa neskôr rozšírili aj na garáž. Rodina, ktorá v dome bývala, sa nadýchala dymu a bola prevezená do nemocnice.

„Na miesto udalosti bolo vyslaných 10 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Žiline so 4 kusmi techniky. Pri zásahu asistovali aj dobrovoľní hasiči z DHZO Stráňavy,“ uviedla hovorkyňa žilinských hasičov Mária Pohanková Zahatlanová.

Hasiči využili pri zásahu autonómne dýchacie prístroje a pretlakový ventilátor na odvetranie priestorov. Podľa predbežného odhadu vznikli rodine škody za 50-tisíc eur, uchrániť sa však podarilo majetok za asi 200-tisíc eur.„Vďaka rýchlej pomoci susedov a príchodu Hasičov sa podarilo oheň uhasiť včas a tým nedošlo k vážnejším škodám na majetku. Vnútorné priestory rodinného domu ostali veľmi zadymené a momentálne neobývateľné,“ priblížila obec.

Pravdepodobnou príčinou požiaru bola podľa hovorkyne hasičov porucha na elektroinštalácii.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu