Rozhodla až smrteľná nehoda. Na ceste I/18 na Liptove dôjde k zmene v doprave


Foto: Rozhodla až smrteľná nehoda. Na ceste I/18 na Liptove dôjde k zmene v doprave Foto: Facebook/Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok upozorňuje občanov, že priechod pre chodcov na ulici SNP oproti veľkému podchodu je od 15. apríla zrušený. Rozhodol o tom Dopravný inšpektorát (DI) v Liptovskom Mikuláši. Vstupu na vozovku chcú ďalej zabrániť inštalovaním vhodnej stabilnej zábrany.

Obyvatelia však s týmto rozhodnutím nesúhlasia. Len nedávno totiž na tomto mieste došlo k smrteľnej nehode, pri ktorej prišla o život chodkyňa. Tá vtedy prechádzala mimo označeného priechodu. Obávajú sa však, že po jeho zrušení budú musieť riskantne prebiehať cez cestu aj viacerí chodci. 

„Čo si myslia, že teraz už nebudú chodci chodiť cez cestu? Bude to oveľa riskantnejšie ako doteraz, keď bude ten prechod zrušený,“ uviedol obyvateľ Jaroslav pod oznamom samosprávy.

„Radšej sa mohol zrušiť ten bližsie k stanici. Cez zaparkované autá nebolo vidieť a na druhej strane splývali chodci s pozadím,“ uviedla ďalšia obyvateľka mesta Zuzana.


Samospráva však avízovala, že spôsob parkovania motorových vozidiel na parkovisku sa upraví tak, aby bol sprehľadnený blízky priechod pre chodcov. Ten by mal byť po komunikácii so správcom cesty doplnený aj o LED gombíky vo vozovke.

„Toto parkovisko požaduje DI taktiež zrušiť z dôvodu zlého vychádzania do vozovky, a tiež zlej viditeľnosti priechodu, ktorý sa ponechal. Mesto bude aktuálne žiadať o vyjadrenie DI a správcu cesty I/18 aspoň k pozdĺžnemu zastaveniu/zásobovaniu na predmetnom parkovisku,“ uvádza samospráva. 

Predmetný priechod pre chodcov sa mal rušiť už v roku 2016. Už vtedy bol vyhodnotený ako nebezpečný kvôli viditeľnosti, evidovaným kolíziám dopravnému napojeniu cesty od tržnice.

„Mesto sa snažilo celú situáciu zlepšiť napríklad úpravou svahu nad tržnicou, kvôli zlepšeniu viditeľnosti, ale posledná tragická nehoda dala za požadovaným zrušením definitívnu bodku,“ uzavrela samospráva. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu