VIDEO: V Čadci dohliada na premávku policajný dron. Vidí vodičov, ktorí porušujú pravidlá


Foto: VIDEO: V Čadci dohliada na premávku policajný dron. Vidí vodičov, ktorí porušujú pravidlá Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Policajti na Kysuciach majú neobvyklého pomocníka. Dohliada na cestnú premávku a dokumentuje akékoľvek porušenie pravidiel bez toho, aby si ho väčšina vodičov všimla.

Čadčianski dopravní policajti využívajú počas svojej služby dron. Z jedného miesta dokážu vďaka diaľkovému ovládaniu a kamere preletieť očami celé mesto. Slúži tiež na monitorovanie úsekov ciest, na ktorých sa najčastejšie počas špičky tvoria kolóny.

„Pokiaľ to výkon služby dovolí, premávka je riadená v ranných a poobedňajších hodinách na ceste II/487,  na svetelných križovatkách a na ceste I/11 v centre mesta Čadca,“ priblížilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.


O bezpečnosť na cestách v Čadci sa okrem dopravnej a poriadkovej polície starajú aj mestskí policajti, ktorí pomáhajú riadiť dopravu na priechodoch pre chodcov.

„K bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky môžu pomôcť všetci účastníci cestnej premávky svojím zodpovedným prístupom,“ dodala polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu