Na Chopku sa zrazili lyžiari, starší Poliak upadol so zraneniami do bezvedomia. Odviezol ho vrtuľník


Foto: Na Chopku sa zrazili lyžiari, starší Poliak upadol so zraneniami do bezvedomia. Odviezol ho vrtuľník Foto: Horská záchranná služba

Záchranársky vrtuľník dnes 12. apríla smeroval do jedného z posledných otvorených lyžiarskych stredísk v Žilinskom kraji. V Jasnej na Chopku sa zrazili dvaja lyžiari, jeden pritom utrpel vážne zranenia.

Päťdesiatdeväťročný muž z Poľska sa pri zjazde po Predných Derešoch zrazil s druhým lyžiarom. Po náraze spadol mimo svahu cez skalné pole. Počas toho si zranil panvu a následne upadol do krátkodobého bezvedomia. Boli k nemu vyslaní horskí záchranári z Nízkych Tatier, ktorí mu poskytli prvotné ošetrenie.

„O pomoc bola rovnako požiadaná aj posádka Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby (VZZS) z Banskej Bystrice. Po prílete vrtuľníka na miesto si pacienta prevzala do starostlivosti lekárka VZZS, ktorá nadviazala na prvotné úkony záchranárov a poskytla pacientovi rozšírenú zdravotnú starostlivosť. Pacient bol následne letecky transportovaný do nemocničného zariadenia,“ priblížili horskí záchranári.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu