FOTO: Oprava mostov na Vlčincoch napreduje podľa plánu, ukončia ju po vyše roku


FOTO: Oprava mostov na Vlčincoch napreduje podľa plánu, ukončia ju po vyše roku
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Ondrej Šoška

Koncom minulého leta začalo mesto Žilina s dlho očakávanou rekonštrukciou poškodených mostov na ulici Sv. Cyrila a Metoda. Oprava, a s ňou aj dopravné obmedzenia, mali trvať viac ako rok. Práce majú byť ukončené v októbri 2024.

Poslanec mestského zastupiteľstva Ondrej Šoška v príspevku na sociálnej sieti informoval o kontrolnom dni mostov na Vlčincoch. Zúčastnili sa ho aj primátor Peter Fiabáne, majiteľ stavebnej firmy, stavebný dozor, vedúci investičného oddelenia a ďalší poslanci. Dozvedeli sa, že práce pokračujú podľa plánu a rekonštrukcia by mala byť skutočne hotová do októbra.

Aktuálne sú mosty uzatvorené pre chodcov aj cyklistov. Vozidlá môžu prechádzať jedným pruhom v každom smere. Podľa najnovších informácií má byť do konca apríla sprejazdnená cesta v polovičnom profile s novým asfaltom na každom moste.

„V polovici júla budú mosty prejazdné kompletne v oboch pruhoch. Do konca októbra bude rekonštrukcia kompletná, vrátane opravy v spodnej časti mosta, podhľadov, ale aj chodníkov, obrubníkov, zelene, úpravy okolia, a tak ďalej,“ priblížil Šoška.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu