Muž v Topoľčanoch našiel peňaženku plnú peňazí. Žilinčanka Eva si ju môže vyzdvihnúť na polícii


Foto: Muž v Topoľčanoch našiel peňaženku plnú peňazí. Žilinčanka Eva si ju môže vyzdvihnúť na polícii Foto: Facebook/Čalúnnik

Pri strate hodnotných vecí vás prvá vlna nepríjemných pocitov zasiahne hneď po tomto zistení. Onedlho však nasleduje ďalšia, keď si uvedomíte, že ich už možno nikdy neuvidíte. Pochybnosti môže zmeniť len poctivý nálezca. Na jedného z nich mala šťastie aj pani Eva zo Žiliny.

Jej peňaženku našiel v Topoľčanoch vo štvrtok 10. apríla Martin, ktorého zrak upútala na sídlisku Juh. Aj napriek tomu, že sa v nej okrem dokladov nachádzal aj vyšší obnos peňazí, rozhodol sa zachovať správne.

Keďže v peňaženke sa mu kontakt na pani Evu nepodarilo nájsť, nález poctivo zaniesol na najbližšie policajné oddelenie. Informáciu pritom následne zverejnil aj na sociálnej sieti, aby sa peňaženka čím skôr opäť dostala do rúk majiteľky.

„Verím, že už sa k nej stratená peňaženka dostala a nevznikli jej finančné škody a vyhla sa tak i vybavovaniu všetkých dokladov atď.,“ dodal na záver dobrosrdečne Martin, ktorý si v diskusii od mnohých komentujúcich vyslúžil chválu.

Podľa nich takýto prístup už nie je v dnešnej dobe častý. Niektorí dokonca situáciu porovnávajú so svojou nepríjemnou skúsenosťou pri strate vecí. „Kiežby takých, ako ste vy bolo viac. Hneď by sa tu krajšie žilo. Ďakujem,“ napísala jedna z diskutujúcich.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu