Cestu medzi obcami v Rajeckej doline budú asfaltovať. Uzavretá bude desať hodín


Foto: Cestu medzi obcami v Rajeckej doline budú asfaltovať. Uzavretá bude desať hodín Foto: google.com

Výtlky, olámaný okraj vozovky, trhliny aj početné hrbole. Kritický stav cesty č. III/2109 medzi obcami Zbyňov a Jasenové v Rajeckej Doline bude už oficiálne minulosťou. Už zajtra, v piatok 12. apríla, budú povrch vozovky asfaltovať, vodiči by preto v tomto úseku mali rátať s obmedzením.

Z dôvodu rekonštrukcie bude cesta pre všetky vozidlá úplne uzavretá v čase od 8. do 18. hodiny. Individuálna doprava, rovnako ako aj autobusové spoje, tak budú presmerované na obchádzkovú trasu po ceste č. I/64.

Spoje SAD Žilina do 8:00 a po 18:00 hod. budú premávať štandardne, bez obmedzenia. Zmena nastane v čase uzávery cesty, kedy spoje č. 17, 19 a 23 linky 050130 Žilina – Rajec a späť nebudú zachádzať do obcí Zbyňov a Jasenové. Na zastávke „Kľače, Jednota“ budú čakať na odchod podľa cestovného poriadku.

Ostatné autobusové spoje tejto linky budú do obcí zachádzať, ale budú vedené po obchádzkovej trase. „Upozorňujeme cestujúcich, že niektoré spoje môžu z tohto dôvodu meškať. Všetkým cestujúcim ďakujeme za trpezlivosť,“ dodáva Žilinský samosprávny kraj na záver.

Podrobnejšie informácie k úprave premávky autobusových spojov nájdete na webe SAD Žilina po kliknutí SEM.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu