Zapojte svoj zelený projekt do grantovej výzvy Nadácie Milana Dubca. Prerozdelí 35-tisíc eur


Foto: Zapojte svoj zelený projekt do grantovej výzvy Nadácie Milana Dubca. Prerozdelí 35-tisíc eur
Galéria: 3 fotky
Foto: Nadácia Milana Dubca - Arboreum Garden, 2023 a vpravo ŽILINA OKӨ TRAILS, 2023

Žilinčania môžu prostredníctvom grantového programu Nadácie Milana Dubca opäť získať finančnú podporu vo výške 35-tisíc eur. Nadácia už tretí rok vyhlasuje grantový program #krajšievmeste, ktorého cieľom je v meste Žilina obnoviť roky zanedbané mestské časti a verejné priestranstvá, či podporiť vzdelávacie aktivity zamerané na ekológiu a ochranu životného prostredia.

Prostredníctvom grantového programu podporila doposiaľ 28 projektov v celkovej sume takmer 91-tisíc eur. Vďaka finančnej podpore mohli napríklad pokračovať práce na obnove bike parku OKO TRAILS, revitalizácie školských záhrad a ihrísk.

Zo zanedbaných mestských časti, napríklad na sídlisku Hliny, sú dnes komunitné záhrady. Finančná pomoc z nadácie tiež smerovala na zveľadenie včelnice, údržbu brehov Rajčianky, úpravu parku Frambor, ako aj na vytvorenie kreatívneho a terapeutického prostredia pre žilinských seniorov, či environmentálnu výchovu detí a nepočujúcich. 


Nadácia od svojho vzniku nadväzuje na environmentálne projekty podnikateľa a investora Milana Dubca, ktorý sa dlhodobo venuje verejným priestorom, zeleni a ekologickým riešeniam prostredníctvom developerskej spoločnosti Reinoo. V minulom roku sa prihlásilo až 47 projektov, z ktorých napokon vybrali a podporili 18. 

„Žilinčania majú veľa skvelých nápadov. Sú vnímaví voči svojmu okoliu, vedia ako ho zlepšiť a majú záujem venovať tomu svoj čas. Ako rodeného Žilinčana ma to veľmi teší a som rád, že aj prostredníctvom grantového programu vieme v nadácii finančne podporiť projekty, vďaka ktorým dokážeme spoločne meniť mesto a život v ňom,” hovorí zakladateľ nadácie Milan Dubec.

Grantový program podporí žilinské projekty zamerané na obnovu zanedbaných lokalít, na revitalizáciu ihrísk miestnych materských, základných škôl a detských centier, ako aj vzdelávacie aktivity v oblasti klimatických zmien a ochrany životného prostredia.

O finančnú podporu z nadácie môžu požiadať jednotlivé subjekty do 12. mája 2024 na stránke nadácie www.nadaciamd.sk, kde nájdu aj kompletné informácie k žiadosti i grantovému programu.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok