Banáni vydávajú nový album! Už 12. apríla si ho môžeš vypočuť aj v žilinskom klube SMER 77


Foto: Banáni vydávajú nový album! Už 12. apríla si ho môžeš vypočuť aj v žilinskom klube SMER 77 Foto: LUPIC

Obľúbená slovenská hudobná skupina Medial Banana vydáva svoj dlhoočakávaný štvrtý štúdiový album s názvom More času, s ktorým rovno vyráža na klubovú tour po Slovensku a Česku. Po štyroch rokoch od posledného albumu sa vracajú s novým dielom, ktoré reaguje na nepohodu v spoločnosti a prináša im vlastnú pozitívnu energiu, dôležité posolstvá aj zaujímavé spolupráce. 

More času vychádza pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin’ Records. Obsahuje 13 nahrávok a 5 zaujímavých hostí z rôznych zákutí hudobnej scény. Horúca novinka je už dostupná na všetkých hlavných hudobných platformách a žilinskí fanúšikovia sa môžu tešiť ako ju naživo predstavia aj v klube SMER 77 už najbližší piatok 12. apríla o 20:00 hodVstupenky si môžeš zakúpiť už teraz online na portáli TooToot.

V rozhovore pre médiá členovia kapely odhalili, že proces tvorby a nahrávania albumu trval takmer štyri roky a nahrával sa v štúdiách Loft, SMT a The Wellders a mastroval u Audio Wizzards. Práca na albume bola organická a spontánna, pričom každý člen prispel svojimi nápadmi a kreativitou.

“Vydanie albumu More času mala kapela naplánované ešte na zimu 2023. Avšak cítili sme potrebu ho čo najviac vyšperkovať a album mal tak dostatok času na dozretie ako dobré víno,” uviedol gitarista kapely Peter Zajaček.


Banáni si k vydaniu albumu pripravili aj nový klip k motivačnej titulnej skladbe Raz bude to len príbeh, ktorá najlepšie vystihuje myšlienku a tému celého nového albumu. O réžiu a produkciu videoklipu sa postaral ostrieľaný filmár Branislav Vincze.

Ako vravia chalani, „tento album je oproti tomu predošlému menej experimentálny a trochu aj návratom k roots a k pôvodnému zvuku Medial Banana.” More času sa teda nesie výrazne v duchu reggae, čo potvrdzujú aj zatiaľ tri vydané single: Niečo dobré, Sweet Reggae Music a No more war s hosťom z ukrajinskej kapely Mad Heads.

Na albume určite zaujme aj citlivá lovers rock pesnička Svet sa točí, na ktorej hosťujú Tamara Kramar a Boy Wonder. Na pesničke Dnešok je crazy, z ktorej cítiť smrad britskej ska-punk scény 80-tych rokov, sa predvedie Lasky z kultovej kapely Para a medzi hosťami na albume sa objaví najaktívnejší český MC a producent Cocoman

Bratislavská formácia Medial Banana si na novom albume zachovala svoj charakteristický štýl, ktorý zahŕňa pestrú zmes jamajskej hudby ako reggae, ska, dancehall či dub ochutenú prvkami jazzu, funku a popu. Svojou tvorbou sa snaží posúvať hudobnú scénu vpred, prispievať k bohatstvu a pestrosti slovenskej hudobnej kultúry a odzrkadľovať súčasné sociálne a kultúrne trendy.

“Album More času je pre nás odkazom nádeje na lepšie časy a vierou v rozum. Dúfam, že ľudia v ňom nájdu silu a motiváciu nepodľahnúť v ťažkých chvíľach,” vyjadril sa Pokyman, jeden zo zakladajúcich členov skupiny.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok