VIDEO: Oravský hrad otvorí sezónu veľkolepými Thurozovymi slávnosťami a sprievodom


Foto: VIDEO: Oravský hrad otvorí sezónu veľkolepými Thurozovymi slávnosťami a sprievodom Foto: Facebook/Oravský hrad/Orava Castle

Blížia sa teplé mesiace a s nimi aj letná turistická sezóna, kedy sa otvárajú rôzne pamiatky a atrakcie. Výnimkou nie je ani najobľúbenejší hrad v Žilinskom kraji. Monument Oravy je aktuálne zatvorený, už čoskoro sa však jeho brány otvoria pre prvých návštevníkov.

Spustenie sezóny na Oravskom hrade bude tak, ako každý rok, veľkolepé. Cez víkend 27. a 28. apríla ožije hrad aj obec pod ním Thurzovymi slávnosťami, ktorých súčasťou bude aj historický sprievod Oravským Podzámkom.

Tento rok sa bude niesť v znamení slávnostnej atmosféry zásnub jednej z dcér najvýznamnejšieho majiteľa Oravského hradu Juraja Thurza. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý dvojdňový program spojený s remeselným jarmokom a dobovou kuchyňou, sľubuje Oravské múzeum.


Na hradné nádvorie zavítajú hudobníci, tanečníci, šermiari aj sokoliari. Súčasťou podujatia bude aj divadielko pre deti či rôzne dobové hry na Veľkej terase. V nedeľu stretnú návštevníci obce honosný sprievod Thurzovcov v zbroji či renesančných kostýmoch.

Slávnosti budú prebiehať v sobotu aj nedeľu od 13:00 hod. do 17:00 hod. Historický sprievod začne v nedeľu o 12:00 hod., po ktorom bude nasledovať slávnostná omša v Kaplnke sv. Michala so začiatkom o 13:00 hod. popoludní. Viac informácií o podujatí a vstupenkách nájdete TU.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu