Podvodníci sa objavili aj na sídlisku Hliny. Ponúkajú lacnejšiu elektrinu a pýtajú si osobné údaje


Foto: Podvodníci sa objavili aj na sídlisku Hliny. Ponúkajú lacnejšiu elektrinu a pýtajú si osobné údaje

Dnes sa k nám dostali informácie o ďalších údajných podvodníkoch. Títo vraj prechádzajú po sídlisku Hliny a oslovujú obyvateľov s ponukou lacnejšej elektriny. Predstavujú sa ako pracovníci spoločnosti SSE (Stredoslovenská energetika), alebo Slovenská energetika, či Slovak Energy.

“Práve chodia po bytoch na Ružovej ulici dvaja páni, ktorí sa predstavia, že sú zo SSE a idú vám znížiť cenu elektriny. Chcú od vás vidieť zmluvu, kde sú okrem iného aj citlivé osobné údaje,” píše nám čitateľka Martina.

Stredoslovenská energetika potvrdila na svojej infolinke, že nejde o ich zamestnancov.


Niektorí obyvatelia sídliska Hliny hovoria, že sa im pracovníci predstavili ako zamestnanci spoločnosti Slovak Energy. Inde zasa oslovujú ľudí ako “Slovenská energetika, ideme kvôli elektromerom, otvoríte?”.

Spoločnosť Slovak Energy sme kontaktovali niekoľkokrát telefonicky, avšak nikto nám nezdvihol.

Spoločnosť Slovenská energetika uviedla, že takýchto pracovníkov nemá a podobnú činnosť ani nevykonáva.

Najpravdepodobnejšie nastáva situácia, že pohyb skutočných predajcov zneužívajú práve podvodníci vo svoj prospech. Treba si dávať pozor, nakoľko podvodníci vedia zneužiť vaše osobné údaje, ktoré sú na zmluvách či dokladoch. Upozornite najmä starších ľudí.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu