VIDEO: Po polnoci vnikli do Auparku, aby ukradli kávu a peniaze zo stánku. Majiteľ to berie s úsmevom


Foto: VIDEO: Po polnoci vnikli do Auparku, aby ukradli kávu a peniaze zo stánku. Majiteľ to berie s úsmevom Foto: Majiteľ predajne

Väčšina Žilinčanov pozná malý stánok v obchodnom centre Aupark, kde predávajú voňavú kávu a pochutiny. Tovar predajne Doppio bol natoľko kvalitný, že preň dvojica mužov docestovala až z Liptova. Zabudli však zaplatiť.

Do nákupného centra prenikli muži v sobotu 6. apríla v skorých ranných hodinách, kedy sú všetky obchody zatvorené. Vybrali sa priamo k stánku Doppio, kde odcudzili platobný terminál, finančnú hotovosť a niekoľko káv.

„Milé na tom je to, že sa dotyční ulakomili akurát na naše novinky, kávy z Indie a jednu kávu s etiketou ,Kávička pre mamičku’. Záujem o našu vlastnú praženú kávu berieme s úsmevom,“ napísal nám majiteľ predajne, ktorý priložil aj videozáznam z krádeže s vtipnou pesničkou v pozadí.

Žilinským policajtom sa už podarilo jedného z páchateľov vypátrať. Len 22-ročný muž bol obvinený z prečinu krádeže, jeho spolupáchateľa zatiaľ neodhalili.


„Obvinený muž bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený.  Poverený príslušník Policajného zboru spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ priblížila Gabriela Kremeňová, hovorkyňa žilinskej polície.

Majiteľ predajne pochválil profesionálny prístup policajtov, ako aj obchodného centra Aupark, ktoré situáciu okamžite riešilo.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu