FOTO: Zo starej lanovky vyrobili unikátnu hojdačku. Nápad vznikol na Kysuciach


FOTO: Zo starej lanovky vyrobili unikátnu hojdačku. Nápad vznikol na Kysuciach
Galéria: 13 fotiek
Foto: Facebook/Priznania a zazitky vlekarov a lanovkarov

Lyžiarske strediská z času na čas investujú do obnovy areálu. Budujú nové trasy, rozšíria zasnežovací systém či vymenia staré sedačky na lanovkách za nové. Keďže ide o špecifický druh tovaru, často je ťažké vymyslieť, kde by staré sedačky mohli ešte využiť.

Patrik Špalek z Oščadnice však prišiel s originálnym nápadom a z jednej z nich vyrobil hojdačku. Informoval o nej na stránke Priznania a zážitky vlekárov a lanovkárov.

Nápad prišiel v roku 2020, keď na Slovensku vypukla pandémia. Mnoho ľudí začalo tráviť čas v online priestore a ich spoločníkom sa stal mobil a počítač. „V tom som objavil inzerát z Bachledovej doliny že predávajú sedačky zo svojej starej lanovky TATRAPOMA TS-3 ktorú nahradili modernou kabínkou,“ uvádza Patrik.Keďže už roky túžil po hojdačke v záhrade, spomínaný inzerát mu vnukol originálnu myšlienku. Po sedačku preto išiel až do Kežmarku spolu s kamarátom Marošom. Po chvíľke rozmýšľania im pomohla nápad zrealizovať firma z Krásna nad Kysucou. 

„Vyrobili stĺp a hojdačka mohla pomaly vznikať. Výkres mier na sedačku som si zadovážil z francúzskej POMY. Nasledoval výkop pre päťku, niečo cez jeden meter kubický betónu, osadenie stĺpa, montáž sedačky. vydláždenie…“ dodáva Patrik. Dnes mu záhradu zdobi hojdačka, akú nikde inde nenájdete.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu