Na zvyšku odrezanej lavičky na Hájiku sa zranilo dieťa. Mesto o hrozbe nevedelo, odstráni ju


Foto: Na zvyšku odrezanej lavičky na Hájiku sa zranilo dieťa. Mesto o hrozbe nevedelo, odstráni ju Foto: Facebook

Na žilinskom sídlisku Hájik stáli dlhé roky lavičky, ktorých stav sa postupne zhoršoval. Mesto preto nechalo odstrániť tie v havarijnom stave, pri ktorých hrozilo riziko úrazu. Ďalšie si podľa samosprávy na vlastné náklady odstránili občania.

Na viacerých miestach ostali po odrezaní lavičiek zvyšky hrdzavých kovových stĺpikov s ostrými hranami. Vo vyššej tráve ich nie je vôbec vidieť a ľudia sa o ne zvyknú potkýnať. Pred niekoľkými dňami sa na jednom z takýchto pozostatkov po lavičke zranilo malé 6-ročné dievčatko.

„Keď sa moje dieťa bicyklovalo, spadlo. To by nebolo nič strašné, v tráve maximálne obúchané vstane a ide ďalej, ale keďže tam po neodbornom zásahu tie rúry trčia, tak rovno sa vykotilo na tú rúru, podotýkam hrdzavú, na ktorej si rozpáralo zadok, takže sme skončili na urgente, kde jej to museli zašívať,“ napísala nahnevaná mamička na sociálnu sieť.


Viacerí obyvatelia sídliska sa čudovali, že sa nešťastie nestalo skôr. Je však dosť možné, že sa na hrdzavom kove niekto zranil aj v minulosti, len o tom neinformoval ostatných. Na trávnikoch v okolí ulíc Kempelenova a Mateja Bela, kde sa zvyšky lavičiek nachádzajú, sa totiž pravidelne hrávajú deti, ktoré tadiaľ behajú alebo sa bicyklujú.

Mesto Žilina o zvyškových kovových častiach, ktoré na mieste po odrezaní ostali, nevedelo. Hneď po informovaní o probléme zabezpečilo obhliadky problémových miest a nariadilo okamžité odstránenie kovových zbytkov po odstránených lavičkách tak, aby bola plocha bezpečná. Odstránenie je aktuálne prioritou Technických služieb mesta Žilina a v najbližších dňoch budú všetky plochy upravené do bezpečného stavu,“ reagovala Zuzana Ondrášová z odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou mesta.

Väčšinu starých lavičiek mali taktiež odstraňovať pracovníci mestských technických služieb. Samospráva ich chcela neskôr nahradiť novými, ktoré umiestni do lokalít, kde budú potrebné a využívané. Ondrášová taktiež prisľúbila, že v budúcnosti budú všetky lavičky odstránené tak, aby v tráve neostali žiadne kovové časti.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: