Pellegriniho voliči z promo videa sú herci. Niektorí to robia len pre zárobok, hovorí jeden z komparzistov


Foto: Pellegriniho voliči z promo videa sú herci. Niektorí to robia len pre zárobok, hovorí jeden z komparzistov Foto: Facebook/Peter Pellegrini

Prezidentský kandidát Peter Pellegrini len pár dní pred voľbami čelí kritike na viacerých frontoch. Na utorkové poludnie sa nezúčastnil predvolebného duelu so svojím oponentom Ivanom Korčokom, čo odôvodnil plánovanou návštevou voličov v regiónoch. Napokon sa však prevalilo, že počas celej relácie bol Pellegrini v srdci Bratislavy na Miletičovej ulici len necelé štyri kilometre od miesta, kde sa mal predvolebný duel konať. Korčok tak diskutoval sám.

Len o pár hodín po tomto politickom faux pas sa na plecia súčasného šéfa parlamentu a predsedu strany Hlas-SD zvalil ďalší problém. Podľa zistení Denníka N majú byť údajní Pellegriniho priaznivci v predvolebnom videu, ktoré zverejnil na Instagrame, zaplatenými hercami. 

Pellegriniho volebný tím sa spomínaným videom snažil navodiť v predvolebnej kampani dojem podpory od obyčajných ľudí. Netrvalo dlho, aby si tváre jeho podporovateľov začínali všímať ľudia, ktorí ich spoznávali najmä vďaka seriálom, v ktorých vystupovali ako komparz.

Dvaja z nich pritom portálu potvrdili, že vystúpenie v predvolebnej reklame bola pre nich bežná herecká práca, za ktorú dostali peniaze. Denník N dodáva, že keď komparzistov oslovili, od agentúry dostali správu s varovaním, aby dodržali mlčanlivosť a s médiami nekomunikovali. „Nechcem byť prezident influencerov ani hercov. Ja chcem byť prezidentom ľudí,“ povedal pritom Pellegrini krátko po prvom kole prezidentských volieb.

Jeden z hercov obsadil rolu aj v obľúbenom slovenskom seriáli

Jedným z komparzistov v predvolebnom spote Petra Pellegriniho je aj Marek. Ten vo videu vystupuje ako robotník. Aj keď v spote použili jeho skutočné krstné meno, zamestnanie mu vymenili. Dodáva, že nie všetci z predvolebného spotu volia Pellegriniho. „Niektorí to robia z presvedčenia, niektorí pre zárobok, niektorí pre zviditeľnenie sa,“ povedal pre portál.


Mimo iného hral aj v seriáli Dunaj, k vašim službám a Zrada z dielne TV Markíza či v seriáli Nemocnica TV JOJ. Svoje role však odprezentoval aj v reklamných spotoch súkromných firiem a spoločností.

Zdroj: Instagram/ Peter Pellegrini

Zdroj: Reprofoto Denník N/ Instagram/ marek_s

Zdroj: Reprofoto Denník N/ Instagram/ marek_s

V spote vystupujú aj ďalší dvaja komparzisti, ktorí sa do reklamného videa pre Petra Pellegriniho dostali cez agentúru. Jedným z nich je aj Jozef, ktorý v predvolebnom videu vystupuje ako manažér. Ten však dodal, že jeho vystúpenie vo videu je v súlade s jeho presvedčením. Portálu však viac neprezradil, nakoľko je viazaný zmluvou o mlčanlivosti.

Zdroj: Instagram/ Peter Pellegrini

Zdroj: Reprofoto Denník N


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu