Stromy padajú na žilinských sídliskách aj na vozidlá, vietor strhol niekoľko striech


Foto: Stromy padajú na žilinských sídliskách aj na vozidlá, vietor strhol niekoľko striech Foto: Facebook/Marin Neon Poltergeist a Ivanka Lazarova

Počasie sa od rána neustále zhoršuje a silný vietor pácha v Žilinskom kraji ďalšie a ďalšie škody. Hasiči vyrážajú odpratávať popadané stromy v priemere každých 5 až 7 minút.

Najhoršie je na tom región Orava, dreviny sa však lámu aj na Liptove, Kysuciach či priamo v Žiline. Viaceré cesty ostali čiastočne alebo úplne neprejazdné.Cesta III/2311 medzi Habovkou a Oravicami je z bezpečnostných dôvodov cesta úplne uzavretá,“ upozornila žilinská polícia.

V blízkosti obce Oravice totiž spadlo už niekoľko stromov, jeden z nich dokonca trafil prechádzajúce vozidlo. Vysoký listnatý strom sa zlomil aj na žilinskom sídlisku Vlčince, pri svojom páde, našťastie, nikoho nezranil.

Vietor napáchal aj iné škody. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru boli v priebehu uplynulých troch hodín privolaní k štyrom strhnutým alebo uvoľneným strechám na budovách, vzniklo tiež niekoľko menších požiarov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu