Falošná suseda naďalej oberá Žilinčanov o peniaze, začala sa zaujímať aj o ich autá


Foto: Falošná suseda naďalej oberá Žilinčanov o peniaze, začala sa zaujímať aj o ich autá Foto: google.com

Začiatkom minulého mesiaca sme upozornili na starý podvod, ktorý sa vrátil do Žiliny. Po sídliskách chodí falošná suseda, ktorá zastavuje obyvateľov a pýta si peniaze na taxík. Naletelo jej už niekoľko dobrosrdečných ľudí.


Podľa informácií od Žilinčanov podvodníčka naďalej úraduje. V priebehu marca a začiatkom apríla sa s ňou stretli najmenej piati ďalší občania, od ktorých žiadala pomerne veľké sumy. Svoj príbeh obmieňa, väčšinou však tvrdí, že pozná ich rodinu a nevie sa dostať domov, keďže si niekde nechala kľúče. Peniaze na taxík potrebuje práve preto, aby sa pre ne mohla vrátiť.


Začiatkom marca bol hlásený jej pohyb v okolí autobusovej stanice a pri budove Europalace. Následne sa zamerala aj na ľudí žijúcich na ulici Republiky v centre, na Pittsburgskej na Vlčincoch či na sídlisku Hájik. Tam však nebola sama - čakal na ňu muž v hnedej bunde s vyholenou hlavou. Okrem snahy o vymámenie peňazí od obyvateľov sa mali prechádzať okolo parkujúcich vozidiel, ktoré sa pokúšali otvoriť.

„Bohužiaľ, takúto nepríjemnú skúsenosť mám aj ja. Okolo obeda v centre mesta nám zazvonila pani, že je nová suseda. Bohužiaľ, využila moju dobrotu a hlúposť a peniaze som jej požičala. Presne sedí podľa popisu, upravená do 35 rokov, mala dlhú bundu a čierne vlasy. Komunikovala veľmi slušne,“ napísala nám Žilinčanka s prosbou, aby sme ľudí opakovane varovali.

Opis ženy sa zhoduje vo všetkých známych prípadoch, často sa potrebuje dostať do Rajca. Okrem žiadosti o finančnú hotovosť sa mala dokonca pýtať, či ju tam „suseda“ neodvezie. Práve vtedy mala so sebou aj mužského partnera. Ktovie, ako by to dopadlo, keby ju niekto skutočne zobral do auta.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: