Priemyslovka v Martine sa sťahovať nebude. Županka s rozhodnutím naďalej nesúhlasí


Foto: Priemyslovka v Martine sa sťahovať nebude. Županka s rozhodnutím naďalej nesúhlasí Foto: www.mojastredna.sk

Martinská priemyslovka ostane vo svojej pôvodnej budove. Rozhodli o tom žilinskí krajskí poslanci na zastupiteľstve, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 26. februára. Jednou z ústredných tém totiž bola zmena v sieti stredných škôl. Poslanci ju však neodsúhlasili a rozhodli sa zachovať ich aktuálny stav.

Alternatívne riešenia racionalizácie stredných škôl na území regiónu Turiec sa tak pripravovať nebudú.  Schválený nebol ani pozmeňujúci a doplňujúci návrh, aby bol v prípade presťahovania SOŠ technickej v Martine vypracovaný projekt technologického kampusu v areáli Spojenej školy v Martine.

Krajskí poslanci vyhoveli aj Petícii za dôstojné pokračovanie činnosti Strednej priemyselnej školy technickej Martin, ktorá obsahovala vyše 9-tisíc podpisov. Rozhodnutiu však predchádzala emotívna diskusia.

„Nepovažujem to za racionálne rozhodnutie, pretože neprináša stabilizáciu a ekonomické posilnenie škôl.  Ďalší vývoj ukáže, či nebude nutné odložiť emócie nabok a vrátiť sa k vecnej diskusií,“ uviedla Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja.


„Práve v prípade racionalizácie platí, že nemôžeme robiť len ľúbivé politické rozhodnutia, ale rozhodnutia založené na faktoch, ktorých opodstatnenosť a správnosť sa preukáže v čase. Mohli sme byť nadčasoví, vybrali si stagnáciu,“ dodala. 

Súčasťou rokovania bola tiež racionalizácia siete škôl a školských zariadení v regióne Ružomberok a a Liptovský Mikuláš. Tým sme sa venovali v tomto článku.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu