VIDEO: Nebezpečný manéver vodiča v Martine takmer spôsobil nehodu. Mal vozidlo v mŕtvom uhle?


Foto: VIDEO: Nebezpečný manéver vodiča v Martine takmer spôsobil nehodu. Mal vozidlo v mŕtvom uhle? Foto: Facebook/Dopravný servis - Turiec

Pri preradzovaní sa medzi jazdnými pruhmi je extrémne dôležité pozerať sa do spätných zrkadiel. Pokiaľ vo vedľajšom pruhu ide iné vozidlo, môže dôjsť k dopravnej nehode s vážnymi následkami. Kolízii sa len tesne vyhol vodič, ktorý v nedeľu 25. februára prechádzal cez Martin.

Vo facebookovej skupine monitorujúcej dopravnú situáciu v Turci sa objavilo video z palubnej kamery, ktoré zachytáva nebezpečný manéver vodiča idúceho pred autorom. K nehode takmer došlo na ceste prvej triedy I/65 v smere od  Koštian nad Turcom na Vrútky.

Vodič automobilu išiel na začiatku videa, ktoré bolo natočené krátko pred 20:00 hod. večer, v ľavom jazdnom pruhu. Pár metrov pred križovatkou s ulicami Červenej armády a Mládeže sa rozhodol preradiť do pravého pruhu. Pravdepodobne si však nevšimol, že v ňom práve ide iné vozidlo. Kolízii sa vyhol len o pár centimetrov.

„Ľudia, dávajte si pozor na mŕtve uhly, už v minulosti sa mi neraz stalo, že ma vozidlo vytlačilo. Na ceste nám čoskoro pribudnú motorkári a takéto vytlačenie môže skončiť veľmi vážne. Jazdite opatrne,“ napísal autor príspevku. Či šlo skutočne o mŕtvy uhol, alebo o nepozornosť či únavu, jasné nie je.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu