V žilinskom lesoparku budú najbližšie dni rúbať stromy, ktoré ohrozujú bezpečnosť ľudí


Foto: V žilinskom lesoparku budú najbližšie dni rúbať stromy, ktoré ohrozujú bezpečnosť ľudí Foto: Ilustračné foto

V žilinskom Lesoparku Bôrik začne od zajtra nutný výrub suchých drevín. Informovalo o tom mesto Žilina, ktoré obyvateľov zároveň ubezpečuje, že v lokalite vysadí nové stromčeky.

Výrub sa uskutoční pod vojenským cintorínom v okolí ulíc Cesta k Paľovej búde a Na Malý diel. V lese sa bude pracovať od utorka 27. februára do štvrtka 29. februára. Pracovníci vyrúbu celkovo 45 kusov odumretých stromov, ktoré ohrozovali bezpečnosť ľudí a zvyšovali riziko požiaru.

Mesto Žilina vykonáva uvedené výruby v zmysle prijatých opatrení z kontroly autorizovaného bezpečnostného technika a špecialistu požiarnej ochrany, v súlade so všeobecnými zásadami prevencie na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia osôb a za účelom vylúčenia nebezpečenstva, a z neho vyplývajúceho rizika na mieste jeho vzniku,“ priblížila Katarína Gazdíková, vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou.


Namiesto odstránených stromov mesto vysadí dvakrát toľko nových. Pôjde konkrétne o 20 bukov lesných, 20 brestov horských, 20 borovíc lesných, 15 dubov letných, 8 jelší lepkavých, a 7 líp malolistých.

„Prosíme verejnosť dodržiavať pokyny pracovníkov vykonávajúcich výrub. Za vzniknuté obmedzenia sa vopred ospravedlňujeme,“ dodala Gazdíková.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu