Nebezpečná zábava detí pri Žiline: Vybiehajú pred idúce autá, niektorí vodiči ledva dobrzdia


Foto: Nebezpečná zábava detí pri Žiline: Vybiehajú pred idúce autá, niektorí vodiči ledva dobrzdia Foto: google.com

Deti z okolia Žiliny si našli skutočne nebezpečnú zábavu, ktorou ohrozujú nielen svoje životy, ale aj životy šoférov, pasažierov a ďalších účastníkov cestnej premávky. Ako na sociálnej sieti upozornila jedna z vodičiek, ktorá ich videla, dievčatá a chlapci vybiehajú na vozovku priamo pred idúce automobily.

Skupinku detí, ktoré dostali veľmi zlý nápad, zaregistrovala dnes 26. februára na autobusovej zastávke v Lietavskej Lúčke. Kým čakali na autobus smerujúci do Žiliny, striedavo sa rozbiehali na cestu tesne pred vozidlá. Vodiči museli prudko brzdiť, čo sa deťom zjavne páčilo.


„Deti stáli v hlúčiku na zastávke vedľa cementárne. Je tam síce 50-tka, ale jemná zákruta. Jedno vybehlo na cestu - dievčatko v bielej čapici. Auto muselo dupnúť na brzdy a deti z toho mali šou, smiali sa. Potom som ešte v spätnom videla to isté urobiť chlapca,“ opisuje hrozivý zážitok vodička.


Na zastávke podľa nej stálo približne päť až šesť mladých detí. Odhaduje, že mohli navštevovať miestnu základnú školu. Svedkyňou nebezpečnej hry sa stala okolo 13:15 hod. popoludní.

„Ak si spoznávate dieťa, ktoré v tom čase končí školu v Lietavskej Lúčke, prosím, prehovorte mu do duše, ďakujem,“ prosí autorka príspevku rodičov nezodpovedných detí. Vodičom odporúčame, aby v blízkosti školských zariadení a autobusových zastávok zakaždým jazdili opatrnejšie. Nikdy nemôžu vedieť, kedy nastane podobná situácia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu