V minulosti bol odsúdený za drogy, teraz ho v Liptovskom Mikuláši chytili s kopou pervitínu


Foto: V minulosti bol odsúdený za drogy, teraz ho v Liptovskom Mikuláši chytili s kopou pervitínu Foto: KR PZ ZA

Kriminalistom z Liptovského Mikuláša sa podarilo zadržať muža, ktorý mal pri sebe veľké množstvo metamfetamínu. V minulosti bol za podobný skutok právoplatne odsúdený, podľa všetkého sa však nepoučil.

Liptovskomikulášski policajti na základe vopred získaných informácií vo štvrtok 22. februára vykonali v meste zásah zameraný na odhalenie drogovej trestnej činnosti. Zadržali pri tom 32-ročného muža z Liptovského Mikuláša, u ktorého našli podozrivú bielu kryštalickú látku.Muž bol prevezený na políciu a zaistené predmety poslané na kriminalistickú expertízu. Predbežné skúmanie neznámej látky dokázalo, že ide o drogu ľudovo nazývanú pervitín či piko. Policajti našli najmenej 157 jednotlivých dávok.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 32- ročného muža za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ priblížila hovorkyňa žilinskej polície Gabriela Kremeňová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu