Manželia Grobarčíkovci z Oravy sú spolu už 62 rokov. Čo je tajomstvom ich lásky?


Foto: Manželia Grobarčíkovci z Oravy sú spolu už 62 rokov. Čo je tajomstvom ich lásky? Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Láska manželov z Oravy vynikla medzi inými príbehmi. Mesto Košice vyhlásilo počas Národného týždňa manželstva výzvu, v ktorej hľadalo najdlhšie zosobášený manželský pár. Podmienkou bolo, aby ich zväzok trval viac ako 50 rokov a bývali v Košiciach.

Manželia Štefan a Viola Grobarčíkovci vo veku 87 rokov pochádzajú z Oravy, no momentálne sú už rok v košickom zariadení opatrovateľskej služby. Spolu prežili už 62 rokov, no láska medzi nimi naďalej prekvitá.


Napriek ich tvrdeniu, že recept na dlhoveké manželstvo neexistuje, ich vzťah je živým dôkazom toho, že láska môže pretrvať desaťročia. Ku gratuláciám sa pridali okrem vedenia mesta aj mnohí ďalší, ktorí manželom zaželali veľa zdravia a ďalšie spoločné roky strávené po svojom boku.

Lásku našli tam, kde ju nečakali

V rámci iniciatívy mesta Košice sa našlo celkovo päť zosobášených párov žijúcich v mestských zariadeniach pre seniorov. Zaujímavosťou je, že jeden z týchto párov sa spoznal práve v dome pre seniorov, kde si neskôr aj vymenili manželské sľuby. Aj tento príbeh je dôkazom toho, že láska si môže nájsť svoje miesto kdekoľvek a kedykoľvek.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu