Drsný policajný zásah v Žiline preveruje kontrola. Postup policajtov bol zákonný


Foto: Drsný policajný zásah v Žiline preveruje kontrola. Postup policajtov bol zákonný

Prípad pána Vlastimila, ktorého drsne spacifikovali policajné jednotky pred očami 3-ročnej dcéry preveruje kontrola. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Zásah sa odohral vo štvrtok 8. februára približne o 16:30, keď na tiesňovú linku 158 volal oznamovateľ, že na ulici Jarnej v Žiline došlo k dopravnej nehode a vodič, ktorý ju spôsobil, z miesta nehody uniká. 

„Uvádzal, že unikajúce vozidlo prenasleduje a niekoľkokrát zopakoval, že páchateľ z miesta nehody unikol, pretože si je vedomý svojho konania. Zmätočne informoval o správaní sa vodiča a uvádzal ulice, po ktorých za prenasledovaným vozidlom prechádza,“ vysvetľuje polícia. 

Operačný dôstojník preto nič nepodcenil a udalosť ihneď oznámil policajným hliadkam. V krátkom čase dve hliadky unikajúce vozidlo zastavili a policajti vykonali služobný zákrok. To, že sa za tmavými fóliami na oknách vozidla nachádzalo aj dieťa, bolo zistené až po vykonaní služobného zákroku.


„Do jeho vykonania túto informáciu policajti nemali. Preto hneď, ako im bola táto skutočnosť oznámená, vodičovi umožnili s dieťaťom komunikovať,“ pokračuje polícia. Po vykonaní potrebných úkonov pokračoval v riešení nehody okresný dopravný inšpektorát. 

„Z taktického hľadiska zakročovali voči vodičovi, ktorý podľa tvrdenia oznamovateľa úmyselne ušiel z miesta dopravnej nehody. Z praxe môžeme uviesť, že ide zvyčajne o vodičov pod vplyvom alkoholu alebo drog. Prípadne o páchateľov trestnej činnosti, ktorí unikajú z miesta činu, na kradnutom vozidle, majú pri sebe omamné a psychotropné látky alebo zbrane v nelegálnej držbe,“ dodala polícia. 

Použitie donucovacích prostriedkov vyhodnotil nadriadený zasahujúcich policajtov ako zákonné. Napriek tomu kontrola preveruje zákonnosť, oprávnenosť a mieru intenzity služobného zákroku, ale aj komunikáciu operačného strediska s oznamovateľom a zasahujúcimi hliadkami. Žilinský krajský riaditeľ sa s pánom Vlastimilom stretne v priebehu utorka 13. februára. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu