Ozbrojený muž unikal na kradnutom aute. Pri Žiline sa zrazil s policajtami a dal sa na útek


Foto: Ozbrojený muž unikal na kradnutom aute. Pri Žiline sa zrazil s policajtami a dal sa na útek Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Na cestách Trenčianskeho a Žilinského kraja sa včera 11. februára večer odohrala scéna ako z akčného filmu. Muž na ukradnutom aute unikal pred policajtami. Tí nakoniec zistili, že bol ozbrojený. O zásahu informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Nedeľná policajná naháňačka začala v obci Zliechov v Ilavskom okrese. Trenčianska pohotovostná motorizovaná jednotka prenasledovala 29-ročného muža, ktorý viedol odcudzené vozidlo značky Volkswagen Golf.

Policajti za ním išli až do Fačkova, pričom sa ho neustále snažili zastaviť pomocou výstražného zvukového znamenia. Vodič však vôbec nereagoval a pokračoval v zbesilej jazde.


„Vozidlo následne prudko zastavilo, pričom došlo ku stretu so služobným vozidlom. Vodič sa dal na útek, počas ktorého sa snažil zbaviť vecí, ktoré mal pri sebe. Osoba však bola v krátkom čase zadržaná. Počas bezpečnostnej prehliadky bola u muža nájdená aj krátka strelná zbraň,“ informovali policajti.

Žilinská vyšetrovateľka prehľadala motorové vozidlo a zdokumentovala zaistené predmety. Polícia začala konanie pre trestný čin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami, neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla a marenie výkonu úradného rozhodnutia.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu