Škrtil ju tak silno, až strácala dych. Hádka manželov z Kysúc skončila na súde


Foto: Škrtil ju tak silno, až strácala dych. Hádka manželov z Kysúc skončila na súde Foto: ilustračné, Getty Images

Čadčiansky súd rozhodoval o treste pre muža, ktorý bol stíhaný pre prečin nebezpečného vyhrážania. Na verejnom zasadnutí konanom dňa 31. januára 2024 schválili dohodu o vine a treste uzavretú medzi obvineným a prokurátorom. 

Incident sa odohral ešte v októbri minulého roka. Obyčajná manželská hádka prerástla do takých rozmerov, že bol muž stíhaný vo väzbe.

Dvojica sa v čase hádky nachádzala v novostavbe rodinného domu. Ako sa spresňuje v rozhodnutí súdu, muž začal žene nadávať, že „je neschopná a nevie navariť, hlavne, že sa vie ku*viť.“ Ona na to reagovala tak, že dala hlasnejšie hudbu v televízore, aby ho nepočula. To však muža rozčúlilo natoľko, že sa postavil z gauča a išiel do technickej miestnosti vypnúť istič.

Žena za ním prišla, odstrčila ho nabok a chcela elektriku znova zapnúť. Manžel ju však chytil oboma rukami za krk a začal ju škrtiť so slovami „do rána skapeš ty suka, uvidíme, kto z nás je silnejší.


Vtedy začal boj o holý život. Žena sa bránila, no manžel ju škrtil tak silno, až strácala dych. Spoločne sa dostali z technickej miestnosti do chodby domu, kde ju pravou rukou chytil okolo krku a snažil sa ju stlačiť k zemi. Nakoniec sa jej podarilo vytiahnuť hlavu zo zovretia a utiekla z domu von na ulicu. 

Aj tam ju však muž prenasledoval a kričal, že do rána podpáli dom a všetci v ňom zomrú. Žene sa podarilo utiecť a ukryť, aby mohla privolať políciu.

Súd mužovi uložil trest odňatia slobody vo výmere šest’ mesiacov, ten mu však podmienečne odložili. Zákon určuje nad správaním obvineného skúšobnú dobu s probačným dohľadom v trvaní 18 mesiacov. Zároveň má zákaz požívať alkoholické nápoje a musí absolvovať protialkoholické liečenie.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu