Kam v minulosti zmizli dve žilinské veže? Nočná prehliadka mesta odhalí príbehy a bytosti z dávnych čias


Foto: Kam v minulosti zmizli dve žilinské veže? Nočná prehliadka mesta odhalí príbehy a bytosti z dávnych čias Foto: Ilustračné foto

Kto zaklial miestneho kováča Melchiora, čo sa stalo pekárke Dorotke a prečo zmizli dve známe žilinské veže? To všetko odhalí nočná prehliadka mesta, ktorú organizuje žilinská turistická informačná kancelária.

V piatok 16. februára o 16:30 hod. sa môžu deti aj dospelí tešiť na magickú prechádzku úzkymi uličkami mesta, ktorými ich bude sprevádzať známa bylinkárka Agáta. Na rozprávkovej prehliadke spoznáte príbehy aj bytosti z čias minulosti a zároveň zistíte, ako vyzerá mesto ukryté pod rúškom noci.

„Každý rok pre vás oživíme postavy z dávnej minulosti, ktorých osudy sú späté s našim mestom. Tentokrát sa zameriame na príbehy pravej lásky, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári,“ sľubuje kancelária s tým, že účastníkov bude čakať aj malé prekvapenie.

Povesti, ktoré v temných žilinských uliciach ožijú, sú inšpirované knihou Kliatba kožušníkovej vdovy od Zuzany Kuglerovej. Vstup na prehliadku je bezplatný, počet miest je však obmedzený. Termín je preto potrebné vopred zarezervovať na telefónnom čísle +421 907 845 567 alebo emailovej adrese info@tikzilina.eu.


Miesto: Žilina - TIK
Dátum: 16.02.2024 - 16:30


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu