Namiesto hostie budú rozdávať góly. Hokejový turnaj kňazov sa uskutoční túto sobotu v Ružomberku


Foto: Namiesto hostie budú rozdávať góly. Hokejový turnaj kňazov sa uskutoční túto sobotu v Ružomberku Foto: Sestra Františka Čačková

V sobotu 10. februára 2024 sa v Ružomberku uskutoční netradičné podujatie. Šport s charitatívnou činnosťou spojí už 8. ročník hokejového turnaja kňazov. Konať sa bude od 11:00 na Zimnom štadióne Stana Mikitu v Ružomberku. 

Turnaja sa zúčastnia štyri družstvá kňazov a rehoľníkov z celého Slovenska. „Kdesi som tu čítal humornú poznámku, že v sobotu si môžete z plného hrdla zakričať na kňazov. Nuž teda príďte a poriadne ich povzbudzujte!“ pozýva primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň. 

Počas predchádzajúcich ročníkov sa vyzbieralo okolo 15-tisíc eur, ktoré boli venované organizáciám pracujúcim najmä s telesne a mentálne postihnutými deťmi a mládežou. 

Podujatie svojou účasťou v minulosti podporilo už niekoľko osobností z hokejového prostredia, ako Marián Hossa, Ján Laco či Dárius Rusnák. Tento rok by sa taktiež mali zúčastniť vzácni hostia tak z duchovného ako aj hokejového prostredia.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu