Zamerali sa zlodeji na Kie? Niekoľko ich zmizlo v Žiline, teraz hlásia krádež aj z Martina


Foto: Zamerali sa zlodeji na Kie? Niekoľko ich zmizlo v Žiline, teraz hlásia krádež aj z Martina Foto: Facebook/HAKA - Hľadá sa auto krádeže automobilov

Akoby sa s nimi vrece roztrhlo. Občianska organizácia HAKA uverejnila na sociálnej sieti žiadosť o pomoc pri hľadaní ďalšieho vozidla značky Kia. Tentokrát auto zmizlo z Košútskej ulice v Martine, odkiaľ malo byť odcudzené v stredu 31. januára 2024. Len deň predtým pritom hlásili krádež Kie aj v žilinskej mestskej časti Solinky

Odcudzená Kia Sportage z Martina so svetlohnedou metalízou bola vyrobená v roku 2011. Spoznať ju môžete podľa EČV MT178CX či VIN čísla U5YPC815ACL077590. Žiadne ďalšie špecifické znaky majiteľ neuviedol.

„Ak uvidíte alebo nájdete hľadané vozidlo, ihneď volajte na známe telefónne číslo polície 158 a následne kontaktujte aj HAKA tím na telefónnom čísle 0910 666 910,“ uvádza zakladateľ skupiny HAKA Štefan Farkaš a dopĺňa kontakt na vlastníka vozidla – 0948 415 989.

V predchádzajúcom období Kiu ukradli aj v Trnave, toto vozidlo sa však podarilo nájsť. Šťastie sa zatiaľ neusmialo na majiteľov Kie z Banskej Bystrice, ktorú vlastníci nevideli od 7. januára tohto roka. Podobne je na tom prípad krádeže z polovice decembra 2023, kedy auto rovnakej značky opäť ukradli v Martine.

Pokračovať možno aj ďalšími dvoma krádežami v Žiline. K jednej došlo 10. decembra 2023 a k druhej v závere novembra 2023. V obidvoch prípadoch pritom zlodeji úradovali na Solinkách.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu