Žilina vo februári otvorí svoje katakomby. Poďte objavovať tajomné zákutia mesta aj vy


Foto: Žilina vo februári otvorí svoje katakomby. Poďte objavovať tajomné zákutia mesta aj vy Foto: Facebook/TIK mesta Žilina

Ste pripravení spoznávať tajomné zákutia Žiliny? Už o pár dní sa po viac ako dvoch rokoch opäť otvoria mestské katakomby. Tie boli dlhodobo uzavreté z dôvodu rekonštrukcie Kostola Obrátenia sv. Pavla Apoštola na Mariánskom námestí.

„Kedysi boli tieto priestory miestom posledného odpočinku, neskôr sa tu uskladňovali potraviny a za 2. svetovej vojny zachránili nejedno židovské dieťa,“ prezrádza Turistická informačná kancelária mesta Žilina (TIK Žilina) o podzemných gotických pivniciach.


Katakomby si môžete pozrieť v troch termínoch:

  • piatok 2. februára o 16:00 a 17:00 hod.,
  • piatok 9. februára o 16:00 a 17:00 hod.,
  • piatok 23. februára (jarné prázdniny) o 16:00 a 17:00 hod.

Dospelé osoby za prehliadku zaplatia 3 eurá. Študenti, ZŤP osoby a seniori majú zľavnený vstup za 2 eurá a za dieťa zaplatíte 1,50 eura. Keďže počet miest je obmedzený, je potrebné si ich vopred rezervovať. S rezerváciou by ste však nemali otáľať, vstupy sa totiž rýchlo míňajú.

Chceli by ste nahliadnuť do katakomb? Kontaktuje TIK Žilina na telefónnych číslach +421 41 723 31 86 alebo +421 907 845 567, osobne na Námestí A. Hlinku 9, prípadne cez e-mail na adrese info@tikzilina.eu. Ak sa vám termín podarí úspešne zarezervovať, potom už stačí len to, aby ste sa s baterkou alebo čelovkou dostavili pred kostol 5 minút pred začiatkom prehliadky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: